Franke dřezy vám poslouží po mnoho let – Jak si vybrat ten pravý?

Jste nyní ve fázi zařizování kuchyně a přemýšlíte nad Franke dřezy? V tom případě se rozhodně vyplatí vědět, jaké varianty dřezů tato značka nabízí a v čem se jednotlivé modely liší. Pojďte se s jednotlivými variantami seznámit.

Dřezy využitelné pro všechny

Společnost Franke nabízí širokou škálu dřezů a dalších kuchyňských doplňků, ale i koupelnového vybavení. Kuchyňský dřez si zde vybere prakticky kdokoliv. Ať už jej sháníte pro zařízení domácnosti, průmyslového provozu nebo třeba laboratoře, určitě si z široké nabídky vyberete.

Franke dřezy do domácnosti – 3 základní varianty

Pokud byste dřezem rádi vybavili svoji kuchyni, máte na výběr ze tří základních možností. Každá z nich přitom svému majiteli nabízí něco jiného. Záleží tak na tom, co přesně od svého budoucího dřezu očekáváte, ale i na tom, jaký design preferujete.

Již dávno pryč jsou doby, kdy dřezy plnily pouze svoji základní funkci. V TOMTO článku se dozvíte, čeho všeho jsou nyní schopná moderní řešení.

Tectonitové Franke dřezy

První variantu symbolizují takzvané tectonitové Franke dřezy. Ty se pyšní materiálem, který lze zařadit mezi ty spíše novější. Jedná se o syntetický materiál známý pod označením SMC. Nejčastěji své uplatnění přitom nachází v automobilovém průmyslu, a to konkrétně při výrobě součástek náchylných na brzké opotřebování.

U tohoto dřezu se nemusíte obávat ani krátkodobého působení vyšších teplot. Model je schopen odolat krátkodobé vysoké teplotě až do výše 300 stupňů Celsia. A mezi jeho další přednosti patří i odolnost vůči poškrábání nebo udržování nečistot.

Nerezové Franke dřezy

Dalším typem dřezů, které společnost Franke nabízí, jsou ty nerezové. Jedná se o nestárnoucí klasiku, jelikož životnost tohoto materiálu ještě žádný jiný nepřekonal. Díky hladkému povrchu dřezu se nemusíte obávat udržování nečistot a bakterií. Dřez se velmi snadno čistí a stejně jako předchozí model si poradí i s krátkodobými vysokými teplotami.

Fragranitové Franke dřezy

Posledním nabízeným typem dřezů jsou takzvané fragranitové modely. Jedná se přitom o velmi moderní zpracování původního fragranitu. Tento materiál se skládá z 80 % z přírodního křemičitého písku a z 20 % z polymerové pryskyřice. Jeho hlavní výhodou je fakt, že neztrácí barvu. I když si tak pořídíte tmavý kousek, nemusíte se obávat jeho postupného vyblednutí, které by celkový design pokazilo.

Tento dřez je velmi hladký a příjemný na dotek. Stejně jako dva předchozí modely, i tento je schopen odolávat krátkodobě vysokým teplotám (konkrétně až do 280 stupňů Celsia). A navíc si můžete vybírat hned z několika barevných provedení, které nejvíce sednou ke stylu právě vaší kuchyně.

Disponujete jen malou kuchyňskou linkou? V tom případě se poohlédněte po takových dřezech, které mohou plnit i funkci odkládací plochy. Více se o tom dozvíte v TOMTO článku.

Dřez doplňte baterií

Pečlivým výběrem dřezu to samozřejmě nekončí. Svoji kuchyň byste dále měli doplnit i o patřičnou dřezovou baterii nebo třeba digestoř. Oba tyto výrobky přitom vždy vybírejte s ohledem na zvolený dřez, aby spolu design všech kuchyňských výrobků dohromady ladil.

Pokud si vyberete nerezový dřez, bude se k němu nejlépe hodit i odpovídající nerezová baterie. V případě granitových dřezů poté větší uplatnění najdou keramické baterie v matném provedení. Ty vás navíc překvapí i svojí nenáročností na údržbu, jelikož na takovém materiálu snadno skryjete nejrůznější otisky prstů.

Značka Franke navíc nabízí ještě další kuchyňské vybavení, které při zařizování domácnosti rozhodně využijete. Jedná se například o dávkovače saponátu nebo perfektně řešené odkapávače. K dřezu si pořiďte i dokonale ladící bytový textil ze stránek Lador.

Anežka Vaňková