Jak být lepší v sexu? Naučte se vnímat potřeby své partnerky – jen dobrá fyzická kondice nestačí!

Přemýšlíte, jak být lepší v sexu? Chcete, aby s vámi byla vaše partnerka co nejvíce spokojena? Pak byste měli vědět, že jen dobrá fyzická kondice z vás ještě skvělého milence neudělá! Kvalitní intimní život zkrátka není jen o tělesném zdraví či o zvládnutí nejrůznějších sexuálních technik. Značný význam má rovněž správná a otevřená komunikace. Prostě musíte své partnerce naslouchat. A nejen to! Měli byste se tím, co od vás “v posteli” očekává, také řídit!

 

Jak být lepší v sexu? Jak se stát “králem vlastní ložnice”?

Uspokojivý sex není žádná samozřejmost. Obvykle se neobejde bez hlubokého porozumění a kvalitní vzájemné komunikace mezi partnery. Jistě, důležité je i dobré fyzické a duševní zdraví. Bez toho to samozřejmě také nejde. Chcete být skvělým milencem? Tak pozorně čtěte! Podíváme se na vše, co vám může pomoci stát se “králem vaší ložnice”. Význam otevřené komunikace a udržení dobré fyzické kondice – to jsou věci, které nás budou zajímat především.

Že už nejste nejmladší? Nebojte se. Úspěch u žen můžete mít bez ohledu na váš věk! Bylo vám už 40? Nevadí, určitě máte co nabídnout!

 

Otevřená komunikace a schopnost naslouchat

Odborníci tvrdí, že klíčem k úspěchu v intimním vztahu je otevřená a upřímná komunikace. A nepochybně mají pravdu. Neschopnost mluvit o svých potřebách, touhách a obavách může vést k frustraci a nespokojenosti. Je důležité naučit se, jak efektivně komunikovat se svou partnerkou o sexuálních preferencích, očekáváních a touhách. Vytvoření bezpečného prostoru, kde může každý vyjádřit své pocity bez obav z nepochopení nebo odmítnutí. To je základní stavební kámen zdravého intimního života. 

Musíte naslouchat své partnerce a vnímat, co vám sděluje. Buďte pozorným přítelem a stanete se i vynikajícím milencem. Komunikace a empatie jsou klíčové pro hluboké porozumění jejím potřebám a přáním. Ve chvílích intimity, stejně jako v každodenním životě, je důležité být vnímavý k jejím pocitům, reakcím a vyjadřovaným touhám. To vede k posílení důvěry a emoční blízkosti, což jsou faktory, bez nichž se kvalitní partnerský sex neobejde. Vnímejte nejen vyřčená slova, ale i neverbální signály. A nezapomeňte se jimi řídit! Každá žena už vám vysvětlí, jak si představuje dobrý sex.

 

Bez fyzické kondice to nepůjde

Dobrá fyzická kondice hraje v uspokojivém sexuálním životě nemalou roli. To je pochopitelné. Nejenže zvyšuje vaši celkovou výdrž, ale také se pozitivně odráží na vaší sebedůvěře a sex-appealu. Pravidelné cvičení, sport a celkově zdravý životní styl. To jsou věci, které mohou zlepšit vaši sexuální výkonnost a posílit vaši touhu. Navíc, cvičení uvolňuje endorfiny, které zlepšují náladu a snižují stres. A jak známo, špatná nálada a přemíra stresu intimnímu životu škodí. 

Posílení fyzické kondice může také zlepšit krevní oběh a funkci nervového systému, což přináší vyšší citlivost a intenzivnější sexuální zážitky. A budete-li si sex naplno užívat, obvykle to prospěje i vaší partnerce. Kromě toho, zdravý životní styl a vyvážená strava vhodně doplňují fyzickou aktivitu tím, že podporují hormonální rovnováhu, která je zásadní pro zdravý sexuální apetit a pro váš “optimální výkon”.

Abyste měli sílu

Tak jako správné palivo pomáhá automobilu v bezproblémové jízdě, správná strava může zase zlepšit vaši sexuální výkonnost. Vyvážená strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a kvalitní bílkoviny může zlepšit oběh krve a dodat vám potřebnou energii, což jsou klíčové aspekty pro dosažení pevné erekce a také pro její udržení. Některé potraviny jsou navíc známé svými afrodiziakálními vlastnostmi, které mohou zesílit vaši touhu. Chcete být výkonným milencem? Pak se takovým potravinám nevyhýbejte!

 

Jak vypadá zdravý životní styl?

Co by měl zahrnovat zdravý životní styl? Kromě správné stravy a pravidelného cvičení? Důležitý je také dostatečný spánek, vyhýbání se alkoholu a tabáku a rovněž pravidelné lékařské prohlídky. To vše může hrát v udržení či ve zlepšení vaší výkonnosti podstatnou roli. Chcete být přece skvělým milencem? Nebo ne? Pak se těchto doporučení držte!

Co patří ke zdravému životnímu stylu: 

  • Dostatek spánku (7-9 hodin)
  • Omezení konzumace alkoholu a tabáku
  • Pravidelné lékařské prohlídky  

Vaše hlava je rovněž důležitá!

Sex není pouze o těle. To už ale víte. Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Pokud trpíte stresem, úzkostmi nebo depresivními stavy, v posteli se to samozřejmě projeví. Podobné věci mohou vážně narušit vaši sexuální touhu a výkonnost. Volnější životní tempo, procházky v přírodě, relaxace. I to vám může pomoci zbavit se stresu a zlepšit vaše celkové duševní zdraví.

Důležitá je opět komunikace s vaší partnerkou. Nebojte se hovořit o vašich emocích a sexuálních potřebách. Pro udržení zdravého sexuálního vztahu je to nesmírně důležité. Otevřenost a upřímnost mohou vždy posílit vazbu mezi partnery a předejít nedorozuměním, která by mohla vést k frustraci nebo odcizení. Vzájemné porozumění a respekt k emocionálním i sexuálním potřebám jsou základem pro spokojený a zdravý sexuální život.

Nebojte se experimentů!

Chcete si užívat skvělý sex? Hodláte být výborným milencem? Nebojte se experimentovat! Nové věci mohou váš intimní život obohatit. Testování nových poloh, hraček a pomůcek, nebo dokonce tzv. “role-playing”. To vše může oživit vaši sexuální rutinu a posílit vaše vzájemné pouto. Důležité ale je, aby se tyto nové prvky staly součástí vašeho intimního života na základě oboustranného souhlasu.

Nápady pro experimenty:

  • Vyzkoušejte nové sexuální pozice
  • Experimentujte s erotickými hračkami
  • Zkuste role-playing nebo erotické hry

 

Žijte zdravě, naslouchejte a učte se

Stát se dobrým milencem není jenom tak. Základem je dobrá fyzická kondice, o kterou se však musíte svým životním stylem trochu zasloužit. Žijte proto zdravě, naslouchejte pocitům a přáním své partnerky, a neustále se učte! Sex není žádná sranda! Většinou.

Anežka Vaňková