Blog

Úklid Praha 14. Jak udržet pořádek v domácnosti s dětmi?

S příchodem dětí do domácnosti přichází mnoho radosti, ale také zvýšená potřeba udržovat pořádek a organizaci. Rodiče vědí, že udržet pořádek v domě s malými dětmi není vždy jednoduché. Tento článek se zaměří na to, jak efektivně uklízet a organizovat domácnost, aniž byste z toho předčasně zešedivěli. Budeme se zabývat tím, jak porozumět věku a schopnostem dětí, vytvořit plán úklidu, zvážit úložné řešení, zapojit celou rodinu a zvládat neočekávané situace. Pojďme se spolu pustit do úklidu v Praze 14!

Porozumění schopnostem dětí vzhledem k jejich věku

Rozumění věku a schopnostem dětí je zásadní pro úspěšné udržování pořádku a organizaci domácnosti. Každý věkový rozsah má své specifické potřeby a schopnosti.

 

 • Novorozenci a batolata (0-2 roky): Děti v tomto věku jsou velmi malé a závislé na péči rodičů. Uklidit jejich prostor bude většinou na starost rodičům. Ujistěte se, že jsou hračky a věci dítěte bezpečně uloženy a zkontrolovány.
 • Předškoláci (3-5 let): Předškolní děti jsou většinou ochotny a schopny se podílet na jednoduchých úklidových aktivitách, například uklidit své hračky po hře nebo pomoci s vytíráním stolu.
 • Mladší školní věk (6-10 let): Děti v tomto věku mohou být více zapojeny do úklidu a organizace domácnosti. Mohou mít vlastní zodpovědnost za uklízení svého pokoje, pomáhat s mytím nádobí nebo se dokonce začít učit, jak prát své prádlo.

Zapojení dětí do úklidových aktivit podle věku

Zahrnutí dětí do úklidových aktivit má několik výhod. Pomáhá jim rozvíjet dovednosti, zodpovědnost a zároveň se cítit součástí rodiny a týmu. Zde jsou některé nápady, jak zapojit děti do úklidu, podle jejich věku:

 

 • Novorozenci a batolata: V tomto věku jsou děti příliš malé na to, aby aktivně uklízely, ale můžete je zapojit do uklidových rutin, například tím, že jim ukážete, jak uklidit hračky po hře.
 • Předškoláci: Předškolní děti jsou schopny uklidit své hračky po hře nebo pomoci s vytíráním stolu. Učte je, jak správně uklízet a organizovat své věci.
 • Mladší školní věk: Děti v tomto věku mohou mít vlastní zodpovědnost za uklízení svého pokoje, pomáhat s mytím nádobí nebo dokonce začít učit se, jak prát své prádlo. Učte je základům organizace a pořádku.

Motivace a odměny pro děti

Motivace a odměny mohou dětem pomoci udržet jejich zájem o úklid a organizaci. Zde je několik nápadů:

 

 • Soutěže a hry: Ukažte dětem, že úklid může být zábavný. Můžete například uspořádat závod, kdo rychleji uklidí svůj pokoj, nebo zahrát hru, která spojuje učení s hrou.
 • Systém odměn: Vytvořte systém bodů nebo odměn, kde děti získávají body za své úklidové úspěchy. Tyto body mohou později vyměnit za drobné odměny, jako jsou speciální dovolené nebo hračky.
 • Rodinné odměny: Můžete také zvážit odměny pro celou rodinu. Například pokud se všichni zapojí do úklidu a organizace, můžete si společně užít speciální rodinný výlet nebo večer s deskovými hrami.

Vytvoření plánu úklidu

Každá domácnost má své vlastní potřeby a oblasti, které vyžadují nejvíce pozornosti. Je důležité stanovit priority a zaměřit se na klíčové úkoly, aby úklid nebyl zbytečně složitý a časově náročný.

Týdenní a měsíční úklidový rozvrh

S rodinou vytvořte týdenní a měsíční rozvrh úklidových aktivit. Tím budete mít přehled o tom, co je třeba udělat, a zajistíte, že se věci nepřehoupnou a nezačnou se hromadit. V rozvrhu můžete rozlišit, kdo je zodpovědný za kterou činnost a kdy se má provést.

 

Například, pondělí může být den, kdy se uklidí koupelna, úterý den na mytí nádobí, středa na vysávání a tak dále. Měsíční úklidový rozvrh může zahrnovat hlubší úklidové aktivity, jako je čištění oken nebo úklid skříní.

 

Tímto způsobem můžete udržovat pořádek v domácnosti bez stresu a zároveň vychovávat své děti k odpovědnosti a organizaci. Některé další rady, jak učit děti uklízet, vám může přinést následující článek.

Read More

Trvanlivost epilace laserem v různých partiích. Co si od procedury slibovat?

Laserová epilace se stává stále populárnější metodou odstranění nadměrného ochlupení, a to z dobrého důvodu. Tento inovativní kosmetický postup může poskytnout hladkou a bezbolestnou cestu k trvalejšímu odstranění chloupků, což je přitažlivé pro mnoho lidí, kteří se trápí tradičními metodami, jako je holení nebo voskování. Nicméně, ne všechny části těla jsou stejné, a proto může trvanlivost výsledků epilace laserem výrazně kolísat. V tomto článku se podíváme na to, jak se trvanlivost liší na různých částech těla a co můžete očekávat.

Trvanlivost výsledků a co ji ovlivňuje

Předtím, než se ponoříme do specifik trvanlivosti na různých částech těla, je důležité pochopit, co ovlivňuje trvanlivost výsledků laserové epilace. Existuje několik klíčových faktorů, které mohou mít významný vliv:

 • Typ pokožky: Jedním z hlavních faktorů je typ pokožky. Laserová epilace funguje nejlépe na světlé pokožce a tmavých chloupcích, protože laser cílí na pigment v chloupku. Osoby s tmavou pokožkou nebo světlými chloupky mohou potřebovat více ošetření. Tady si přečtěte, jak typ pokožky zjistit.
 • Barva chloupků: Jak bylo zmíněno, pigment v chloupku hraje klíčovou roli. Chloupky s více pigmentu (tmavší barvou) jsou lépe cíleny laserem, což může znamenat lepší trvanlivost výsledků.
 • Typ laserového zařízení: Existují různé typy laserů používané při epilaci, a každý má své vlastní vlastnosti a účinnost. Specialista musí vybrat ten správný laser pro vaší pokožku a chloupky.
 • Frekvence ošetření: Pravidelnost ošetření hraje také roli. Laserová epilace obvykle vyžaduje několik sezení v průběhu několika měsíců, aby byly dosaženy optimální výsledky.

Trvanlivost epilace na různých částech těla

Obličej a krk

Obličej a krk jsou často místa, kde se lidé chtějí zbavit nežádoucího ochlupení. Výhodou laserové epilace v těchto oblastech je, že může přinést dlouhotrvající výsledky. Chloupky na obličeji a krku obvykle reagují dobře na laserovou epilaci a výsledky mohou trvat až několik let. Nicméně, protože obličej je často vystaven slunečnímu záření, je důležité chránit pokožku před sluncem, aby se výsledky prodloužily.

Tělo (např. ruce, nohy, záda)

Trvanlivost výsledků na těle může být různorodá. Obvykle se jedná o mnohem výraznější odstranění chloupků než u obličeje. Výsledky na rukách a nohách mohou trvat od několika let až třeba po jednu dekádu, ale je důležité brát v úvahu individuální faktory. Záda bývají obvykle obtížněji dosažitelnou oblastí, a proto může vyžadovat více ošetření.

Oblast bikin a podpaží

Oblast bikin a podpaží jsou citlivými a často viditelnými částmi těla, kde je odstranění chloupků žádoucí. Laserová epilace v těchto oblastech může mít dobrou trvanlivost, ale je třeba si uvědomit, že tyto části těla jsou často vystaveny potu a tření, což může ovlivnit trvanlivost výsledků. U těchto oblastí se doporučuje pravidelná údržba.

Jak prodloužit trvanlivost výsledků

Ať už se rozhodnete pro laserovou epilaci na kterékoliv části těla, existují obecné tipy, které vám pomohou prodloužit trvanlivost výsledků.

 • Dodržujte doporučení odborníka: Nejdůležitější je poslouchat rady a pokyny svého odborníka na laserovou epilaci. To zahrnuje doporučení vzhledem k frekvenci ošetření a péči o pokožku po proceduře.
 • Ochrana před sluncem: Slunce může negativně ovlivnit trvanlivost výsledků laserové epilace. Používání ochranného faktoru na ošetřených oblastech je klíčové pro zachování trvalých výsledků.
 • Péče o pokožku: Udržujte pokožku hydratovanou a zdravou. Používejte jemné hydratační produkty (podívejte se, jak správně vybírat hydratační produkt) a vyhněte se drsným exfoliacím.
 • Pravidelná údržba: Pokud si přejete zachovat hladkost na dlouhou dobu, bude pravděpodobně nutné provádět občasná opakování ošetření, aby se zajistila trvalá epilace.

Trvanlivost výsledků laserové epilace může být na různých částech těla rozmanitá, ale s pečlivou péčí a správnými očekáváními můžete dosáhnout výsledků, které budou trvat dlouhou dobu. Laserová epilace může být efektivní metodou odstranění chloupků s dlouhodobými výsledky, pokud se postaráte o svou pokožku a dodržujete pokyny odborníka.

Read More

Chcete investovat do Bitcoinu? Jaké odměny a jaká rizika to s sebou nese?

Investování do bitcoinu se stalo jedním z nejžhavějších témat v oblasti financí v posledních letech. Bitcoin, jako první a stále nejpopulárnější kryptoměna, nabízí investorům potenciál pro vysoké zisky, ale také nese určitá rizika. V tomto článku se zaměříme na potenciální rizika a odměny pro ty, kdo chtějí investovat do Bitcoinu, a poskytneme vám komplexní přehled této investiční možnosti.

Rozklíčování Bitcoinu

Než se ponoříme do rizik a odměn, pojďme si rychle připomenout, co bitcoin vlastně je. Bitcoin je digitální měna vytvořená v roce 2009 osobou nebo skupinou osob známou jako Satoshi Nakamoto. Klíčovým stavebním kamenem bitcoinu je blockchain, decentralizovaný veřejný účetní systém, který zaznamenává všechny transakce prováděné s touto kryptoměnou. Bitcoin byl navržen jako alternativa k tradičním měnám a má potenciál změnit způsob, jakým probíhají finanční transakce po celém světě.

Výhody investování do Bitcoinu

Růst hodnoty

Jednou z hlavních odměn spojených s investicemi do bitcoinu je jeho potenciál pro růst hodnoty. Bitcoin zažil od svého vzniku ohromný růst. V roce 2010 byla cena jednoho bitcoinu pouze několik centů, zatímco v prosinci 2020 dosáhla téměř 40 000 USD. Absolutní rekord padl v roce 2021, kdy stál bitcoin 68 000 USD. Tento růst zaujal investory po celém světě a přivedl mnoho lidí k myšlence, že bitcoin může být dlouhodobou investicí s vysokým potenciálem na zhodnocení.

Nutno dodat, že po dosažení dosavadního rekordu Bitcoin poměrně prudce poklesl v důsledku řady vnějších faktorů. V první čtvrtině roku 2023 ale zase zaznamenal nárůst a stal se nejvýkonnějším aktivem.

Diverzifikace portfolia

Investice do bitcoinu může také sloužit k diverzifikaci investičního portfolia. Tradiční investice, jako jsou akcie a dluhopisy, jsou závislé na stavu tradičního finančního systému, zatímco bitcoin je decentralizovaný a není ovlivňován klasickými ekonomickými faktory. To znamená, že bitcoin může být vhodným doplňkem k tradičním aktivům a může pomoci snížit celkové riziko portfolia.

Rizika investování do Bitcoinu

Vysoká volatilita

Jedním z největších rizik spojených s investicemi do bitcoinu je jeho vysoká volatilita. Cena bitcoinu se může rychle a dramaticky měnit. I přes dlouhodobý růst zaznamenává bitcoin pravidelné krize, během kterých dochází k prudkým poklesům cen. To může být způsobeno různými faktory, včetně regulace, sentimentu trhu nebo technických problémů. Investoři by měli být připraveni na výkyvy v ceně a mít dlouhodobý investiční horizont.

Regulační rizika

Dalším významným rizikem jsou regulační otazníky ohledně bitcoinu a kryptoměn obecně. Různé země a jurisdikce mají různé přístupy k regulaci kryptoměn, a to může způsobit nejistotu pro investory. Budoucnost bitcoinu z hlediska regulace zůstává nejistá, a tak je důležité sledovat aktuální události a změny v právním rámci.

Bezpečnostní rizika

Bezpečnostní rizika jsou dalším důležitým aspektem investic do bitcoinu. Držení bitcoinu vyžaduje pečlivé zabezpečení, protože kryptoměny jsou často terčem hackerských útoků. Ztráta přístupu k bitcoinovým prostředkům může být nevratná, a tak je důležité učit se, jak bezpečně uchovávat své kryptoměny a chránit svá data.

Psychologie trhu

Psychologie hraje také důležitou roli v investování do bitcoinu. Tržní horečka a panika mohou vést k emocionálním rozhodnutím, která nejsou v souladu s dlouhodobou investiční strategií. Investor by měl být schopen zůstat klidný a racionální i při výkyvech trhu.

Investování do bitcoinu je složité téma s mnoha riziky a odměnami. Předtím, než se rozhodnete investovat do bitcoinu, je důležité důkladně zvážit všechna rizika a být si vědom možných dopadů na vaše financie. Diverzifikace portfolia a dlouhodobý investiční horizont mohou pomoci minimalizovat rizika a maximalizovat vaší odměnu.

Read More

Na co se zaměřit při prohlídce bytu, poptáváte-li prodej bytu v Lovosicích

Koupě bytu je významnou investicí a je nezbytné věnovat čas tomu, abyste se ujistili, že děláte správné rozhodnutí. Víte, že skoro každá třetí prodaná nemovitost u nás má nějakou skrytou vadu? Jedním z nejdůležitějších kroků v procesu prodeje bytu v Lovosicích je tak prohlídka bytu. Je to vaše příležitost důkladně si nemovitost prohlédnout a ujistit se, že splňuje vaše požadavky. V tomto článku se budeme podrobněji zabývat tím, na co se při prohlídce bytu zaměřit.

Prohlídka exteriéru

Před vstupem do bytu věnujte několik minut prohlídce exteriéru budovy. To vám může poskytnout cenné informace o celkovém stavu nemovitosti, stejně jako o její poloze a okolí. Dávejte pozor na známky poškození nebo havarijního stavu, jako jsou popraskané zdi nebo rozbitá okna. Zvažte stav okolí, včetně kvality okolní občanské vybavenosti, jako jsou obchody, školy a veřejná doprava. Nakonec prozkoumejte všechny bezpečnostní prvky, jako jsou brány, interkomové systémy nebo průmyslové kamery.

Při prohlídce exteriéru je také důležité hledat známky potenciálních problémů. Například pokud má budova plochou střechu, zkontrolujte, zda není viditelně poškozena nebo zda nevykazuje známky opotřebení. Podobně, pokud má budova balkon, prozkoumejte stav zábradlí a podlahy. Nakonec zkontrolujte stav všech společných prostor, jako jsou chodby nebo schodiště, abyste získali představu o tom, jak dobře je budova udržována.

Prohlídka interiéru

Jakmile se ocitnete uvnitř bytu, je čas začít s prohlídkou interiéru. Vytvořte si kontrolní seznam, abyste nepřehlédli žádné podstatné prvky. Začněte stěnami, podlahami a stropy a zkontrolujte, zda nejsou poškozeny nebo zda nejeví známky opotřebení. Pokud jsou v nemovitosti tapety nebo malba, pečlivě je prozkoumejte a zjistěte, zda je třeba je obnovit. Pokud má nemovitost koberce nebo dlažbu, zkontrolujte, zda jsou v dobrém stavu a nevyžadují čištění nebo výměnu.

Vyzkoušejte všechny dveře a okna, zda správně fungují. Otevírejte a zavírejte je a zkontrolujte, zda se v nich něco nezasekává nebo zda nemají jiné problémy. Prohlédněte kuchyň a koupelnu a zkontrolujte, zda do nich nezatéká, zda nejsou vlhké a zda v nich nevznikají plísně. Zapněte kohoutky a sprchu, abyste zjistili, jak dobře teče a ohřívá se voda. Zkontrolujte kvalitu osvětlení a větrání a nakonec zhodnoťte množství úložného prostoru.

Při prohlídce interiéru je také důležité věnovat pozornost uspořádání nemovitosti. Zvažte, jak dobře na sebe místnosti navazují a zda je v nich dostatek místa pro váš nábytek a majetek. Pokud má nemovitost více podlaží, zkontrolujte, jak dobře je řešeno schodiště a zda se po něm dá snadno pohybovat.

Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení jsou při koupi bytu zásadními faktory. Při prohlídce nemovitosti se zaměřte na detektory kouře a požární hlásiče a ujistěte se, že jsou v pořádku. Zvažte kvalitu zámků na dveřích a oknech a zkontrolujte, zda je nemovitost vybavena interkomem nebo kamerami průmyslové televize. Pokud se nemovitost nachází ve vyšším patře, zkontrolujte, zda je zde požární únik nebo nouzový východ.

Při zkoumání bezpečnostních a ochranných prvků je důležité vzít v úvahu také širší okolí. Dávejte pozor na případná nebezpečí, jako jsou rušné silnice nebo železniční tratě. Zjistěte, zda jsou v blízkosti bezpečnostní kamery nebo pouliční osvětlení a zda se oblast v noci cítí bezpečně.

Kladení otázek

Během prohlídky bytu je nezbytné klást otázky. Můžete tak získat více informací o nemovitosti a okolí, které vám pomohou při rozhodování. Zeptejte se realitního makléře nebo prodávajícího, proč je nemovitost na prodej a zda se v ní vyskytují nějaké problémy s údržbou. Zjistěte, jaké jsou poplatky za služby a nájemné za pozemek a co je zahrnuto v prodejní ceně.

Vyplatí se také zeptat se na místní prostředí. Zjistěte si informace o kvalitě okolních škol, obchodů a další občanské vybavenosti. Ptejte se na místní dopravní spojení,

a jak snadný je přístup k hlavním silnicím nebo veřejné dopravě. Nakonec se zeptejte na případný vývoj nebo infrastrukturní projekty, které by mohly mít na danou oblast vliv v budoucnu.

Prohlídka bytu je zásadním krokem v procesu koupě bytu. Prohlídkou exteriéru a interiéru nemovitosti, posouzením bezpečnostních a ochranných prvků a kladením otázek můžete získat komplexní představu o stavu a vhodnosti nemovitosti. Nezapomeňte v případě potřeby vyhledat odbornou radu a věnujte čas tomu, abyste se ujistili, že se rozhodujete správně.

Read More

Jak využít hry na teambuilding pro zlepšení komunikace ve vašem týmu

Zúčastnili jste se už někdy hry na teambuilding? A jaký jste z toho měli pocit? V zásadě se vaše dojmy mohou ubírat oběma směry: buďto se vynořuje vzpomínka na příjemnou zábavu, třeba jako v podání https://showmustgoon.cz/, která posloužila jako tmel pracovního kolektivu, nebo převládá osobní pocit, že jste si aktivity moc neužili. 

I přes jistá rizika, že nemusí vždycky všechno vyjít, je teambuilding důležitá disciplína, kterou není radno podceňovat. Jak to zařídit, aby pro zaměstnance představovala přínos a aby v jejich hodnocení převládaly samé superlativy? 

Get satisfaction!

Dobrá atmosféra ve vzájemném jednání výrazně přispívá k tomu, že zaměstnanci jsou do svých úkolů zapálení s mnohem větším nadšením a motivací. Celkově to pro společnost nabízí velkou přidanou hodnotu. Budování týmu pomůže vyhnout se třenicím nebo konfliktům mezi zaměstnanci ve vaší společnost a cíleným teambuildingem lze vytvořit jednotku ve skupině, ze které firma výrazně profituje. 

Pro úspěšné provedení teambuildingu by měly být předem definovány konkrétní cíle teambuildingu. Tyto cíle se samozřejmě od firmy k firmě liší a závisí na procesu, který má být teambuildingem iniciován nebo podporován – jinými slovy, jaký je charakter podniku a jaké úkoly před ním jsou, popř. jaká atmosféra v kolektivu aktuálně panuje. 

V každém případě je těžištěm opatření pro budování týmu spokojenost zaměstnanců. Protože pouze pokud jsou kolegové spokojeni s vlastní pracovní situací, může se vykročit vstříc úspěchu firmy.

Homo sapiens soutěživý

Budování týmu bylo původně zamýšleno pouze k vytvoření lepších vztahů mezi manažery, nyní se však používá na všech úrovních společnosti. A za ta desetiletí, co funguje, se jako optimální nástroj ukázaly hry – celodenní outdoorové aktivity, indoorové nebo online soutěže apod. Proč? Protože obecně to lidi baví, stačí se jen podívat na sledovanost různých sportovních a vědomostních klání. 

Zkušený profesionál dokáže do obyčejných her vždy vložit prvek, který podpoří rozvoj komunikace, vzájemného poznávání, nácvik řešení problémů, aniž by to účastníci museli nutně zpozorovat a aniž by je to ochuzovalo o zábavu. 

Úskalí teambuildingu

Jak už bylo naznačeno, bylo by podezřelé, kdyby po každé aktivitě vnímali teambuildingu všechno v růžových barvách. Co nejvíce hrozí úspěšnému budování týmu v českém prostředí? Nastíníme dvě protichůdné tendence:

 1. Teambuilding – a je to zřejmé již z názvu – vznikl v anglosaském prostředí. U nás byla pěstována poněkud jiná firemní kultura. Pamětníci si jistě vybaví pověstné oslavy MDŽ ve stylu “víno, ženy, zpěv”. Češi bývají k takovým akcím nedůvěřiví, mají tendenci trochu švejkovat, často nazývají ironicky teambuilding situaci, kdy to několik kolegů ze zaměstnání přehnalo s alkoholem a podobně.  
 2. K opačnému extrému dochází u mladých ambiciózních jedinců, kteří se neumí uvolnit a získat nadhled. Neúspěch ve hře berou smrtelně vážně a vyvozuji z toho mylné závěry – jako Bridget Jonesová, která chybnou odpovědí přispěla k porážce svého týmu na setkání advokátní komory. 

 

Tvořit tým postupnými krůčky

Pokud má zaměstnavatel obavu, jak jeho pracovníci teambuilding přijmou a pojmou, není nic snazšího, než se poradit s profesionální agenturou a nastínit jí situaci. Skuteční profesionálové jsou schopni sestavit nějakou “light” nabídku, kde budou relax a zábava zastoupeny v dostatečném množství. S dostatečně kvalitním cateringovým zázemím, protože žaludkem prochází více věcí než jenom láska, se brzy obrousí hrany a budování týmu bude moci začít. Bez něj to totiž v kolektivech čelících náročným výzvám opravdu nejde. 

Setkali jste se s někým, komu nevyhovuje teambuilding?

Read More

Prodej vína z Drink Good Wine: Nejlepší volba pro vaše chuťové buňky

Čím se liší prodej vína Drink Good Wine od řady dalších e-shopů s vínem, které nabízejí své služby v České republice? Nejmarkantnější rozdíl je tento: Zadáte-li mu vhodná data, bude za vás provádět optimální výběr značek podle vašich potřeb do té doby, než se to naučíte sami.  

“Lahvičková dieta” na váš stůl

Stále více lidí využívá služby výživových specialistů a nechávají si posílat celodenní vyváženou stravu v krabičkách. Dá se říci, že prodej vína Drink Good Wine nabízí podobné služby jako nutriční terapeut – je schopen vám dodávat v pravidelných intervalech důmyslně zkombinovaná balení tak, abyste ve své sklence měli každý večer to správné víno. Tato služba má název Easy wine a skutečně výrazně zjednodušuje obstarávání vína a starosti s jeho výběrem. Konzervativní jedinci mohou stále zůstat u své osvědčené sady, patrioti se přidrží moku z moravských sudů a jedinci s chutí objevovat mohou využít balení s názvem Cesta kolem světa za sedm dni. Stačí si jen uvědomit, který typ vína preferujete a co plánujete konzumovat, protože správné spojení vína s jídlem je právě to, co tvrdí muziku. 

Co vám bude nakonec na základě preferencí předloženo, bude kombinace vašeho očekávání s přídechem příjemného překvapení. Když je něco stále stejné a zároveň trochu jiné – není to návod na spokojený život? 

Svůj k svému 

Víte, že chuť zahraničního vína lze plně vychutnat až tehdy, když si k němu dáte potravinu stejného původu? Francouzský sýr s moravským vínem je jenom poloviční zážitek, který ovšem  Drink Good Wines neriskujete. Tento e-shop nabízí víno z celkem 14 zemí z 5 kontinentů a každý měsíc se zavazuje přijít s nějakými novými druhy, které cíleně vyhledává jak v renomovaných, tak  v menších a méně známých vinařstvích, čím dodává svému sortimentu exkluzivitu a navíc sympatickou podporu menším podnikatelům.

Kamkoliv, kdykoliv, komukoliv

Již zmíněné srovnání s krabičkovou dietou vůbec nebylo od věci – styčných bodů je tu hned několik: víno pro svou všednodenní potřebu si můžete předplatit na libovolně dlouhou dobu a už se nemusíte o nic starat. Lahve s příslušným obsahem budou doručeny bez prodlení (při větším objemu zásilky také bezplatně) na adresu, kterou udáte. Žádné místo v republice není vyloučeno. Co je ve srovnání s dietní službou příjemným bonusem – předplatné dodávky vína je tip na skvělý dárek, který nemůže nepotěšit

Co znamená, že ve víně je pravda?  

Zamýšleli jste se někdy nad významem latinského rčení “in vino veritas”? Samozřejmě, že je naprostý nesmysl výklad ve smyslu, že když je člověk podnapilý, mluví pravdu – v tom případě by se to mohlo vztáhnout na libovolný alkoholický nápoj, čím silnější, tím pravdivější. Exkluzivita vína spočívá v něčem jiném – aniž by opíjelo, poskytuje již prvním douškem jedinečný zážitek, jiný rozměr konzumace. Nezahání se jím žízeň, spíše pro něj platí, že jej člověk pije proto, aby žil. 

A aby se vám žilo co nejskvěleji, od toho jsou tu vína od Drink Good Wine, která si zakládají na cenové dostupnosti spojené s nejvyšší jakostí. Výhodou nápoje je, že plně uspokojující a také lékaři doporučované množství se pohybuje kolem dvou deci denně. To značí, že si můžete čas od času dovolit nějakou luxusnější dražší nabídku, která zaručeně rozšíří váš obzor. A abyste věděli, co pijete, Drink Good Wines publikuje na svých stránkách vzdělávací materiály a články.

Ať žije online svět

Odborníci z technických univerzit předvídají v souvislosti se stále pokračujícím rozvojem vědy a techniky permanentní změny ve způsobu života, na které si budeme muset za pochodu zvykat. Jestli to bude tak příjemné, jako nakupovat vína z celého světa z pohodlí svého obývacího pokoje – jedním kliknutím a jedním přiložením platební karty, máme se na co těšit.  Jisté je, že dobré víno bude potřeba v každé době. 

Jaké bylo nejdražší víno, které jste pili? 

Read More

Co jsou to dluhopisy? Podle čeho se řídit, když s investováním začínáme

Každý správný investor by měl mít ve svém portfoliu alespoň několik dluhopisů. Představují totiž celkem bezpečnou investici a způsob jak ji  rozšířit a zabezpečit. Pojďme se podívat, co jsou to dluhopisy a jak fungují. 

Co obnáší investice do dluhopisu

Firmy nebo instituce většinou získávají peníze na své projekty  v bance. Ne vždy jsou ovšem podmínky a úroky výhodné. Proto se mohou rozhodnout vydat podnikové dluhopisy. Dluhopisy tedy představují jistou formou obstarání půjčky. Jejím vydáním se firma zavazuje, že bude po dobu platnosti vyplácet držiteli listiny úrok.

Pokud se rozhodneme investovat do dluhopisu, můžeme jít na burzu dluhopisů, nebo jednoduše online vyhledat společnost, která dluhopisy vydává a do které se podle nás vyplatí investovat. Vyplníme smlouvu, zaplatíme nominální cenu dluhopisu a v té chvíli se stáváme věřiteli. V pravidelných intervalech nám pak přichází na účet výnos – tedy úrok vypočtený podle hodnoty dluhopisu.

Pokud je například jmenovitá hodnota dluhopisu 25 000 Kč a úrok dvě procenta ročně, obdržíme každý rok 500 korun a to až do konce doby platnosti. Poté nám firma vrátí celou počáteční investici, tedy 25 000 Kč, zpět.

Vyplatí se investice do dluhopisů a jaké nabízí výhody?

Dluhopisy jsou velmi zajímavou formou, kam můžeme uložit své finance. Přinášejí totiž lepší zhodnocení peněz než spořicí účty v bankách. Jsou proto oblíbenou variantou, o kterou mnoho investorů rozšiřuje své portfolio.

Obecně patří tyto cenné papíry k bezpečnějším druhům investování. Od začátku víme, na čem jsme. Ve smlouvě je dáno, jak dlouho budeme dluhopis vlastnit, kolik dostaneme, jak bude probíhat výplata a podobně.

Dluhopisy představují vhodný nástroj i pro začínající investory. Díky jednoduchému a viditelnému postupu a podmínkám zvládne tuto investici skutečně  každý. Hodí se také pro konzervativní investory, protože s sebou nese malé riziko.

Nominální hodnoty dluhopisů navíc mohou být i v řádu desetitisíců korun. proto nepotřebujeme tak velký vstupní kapitál. Oproti nim jsou akcie i nemovitosti  dražší. U  nich se bez velkých úspor neobejdeme.

 

Dluhopisy jsou zkrátka dobrou variantou, pokud nechceme nechat ležet své úspory ladem na účtu a přejeme si na nich něco vydělat.

V čem může být háček?

Dluhopisy mají samozřejmě i své nevýhody. Jejich výnosy nebývají tak veliké jako například u akcií. Abychom na dluhopisech opravdu vydělali, museli bychom jich koupit víc a investovat  značnější  sumu.

Na druhou stranu představují větší jistotu a zabezpečenou investici. Věřitelé totiž mají vždy přednost, takže firma musí jako první splatit závazky právě jim. Pokud se firmě nebude dařit, akcionář má smůlu. Pokud je firma jištěna majetkem, držitel dluhopisů má větší šanci, že své peníze dostane zpět.

I proto je třeba mít společnost dobře prostudovanou. Na začátku  je  o ní třeba zjistit co možná nejvíce, abychom měli opravdu jistotu, že bude koupě jejího dluhopisu bezpečná. Co by nás mělo zajímat?  Kdy byla firma založena, jak v minulých letech hospodařila a na co chce půjčené peníze použít. Rozhodně by to neměly být prostředky na  na odvrácení insolvence. 

Z jakých dluhopisů vybírat

Dluhopisy může vydávat stát, banka, veřejná instituce i firma. Nejvýnosnější jsou korporátní dluhopisy. Míra rizika je u nich ale zároveň o něco vyšší. Nejčastější variantou dluhopisů v Česku jsou ty s pevným úrokem. Od začátku bude dané, jaký výnos nám bude vyplácen.

Úroky ale můžou být variabilní a měnit se například podle inflace nebo cen na trhu. Další možností je koupit si dluhopis se slevou, kdy na konci platnosti dostaneme zpět původní nominální hodnotu. Náš výdělek je tedy rozdíl mezi zlevněnou a původní cenou obligace.

 

Jste zkušený nebo začínající investor? Máte v plánu investovat do dluhopisů?

Read More

Laserová epilace chloupků na bradě: 6 výhod, a jak na výběr salonu?

Pro mnoho žen jsou chloupky na obličeji problémová oblast, která si vyžaduje pravidelnou a velmi šetrnou péči. Holení i voskování jsou však často časově náročné a mohou být bolestivé, nemluvě o tom, že holení obličeje je u žen do velké míry tabu téma. Řešením pro vás může být laserová epilace chloupků na bradě, která nabízí několik výhod.

Laserová epilace je neinvazivní a trvalá metoda odstraňování chloupků, která využívá silného laserového paprsku k zničení vlasových folikulů. Tento proces vede k trvalému snížení množství chloupků na ošetřené oblasti a zlepšení vzhledu pokožky.

Jaké výhody nabízí laserová epilace brady?

1. Trvalé výsledky

Laserová epilace je jedinou trvalou metodou odstraňování chloupků. Po několika ošetřeních se chloupky již nevrátí.

2. Bezbolestnost

Laserová epilace je neinvazivní a téměř bezbolestná metoda. Většina lidí popisuje pocit při ošetření jako mírné mravenčení na kůži. Řada salonů používá také nejrůznější chladící přípravky, aby byl proces co nejpohodlnější.

3. Rychlost

Laserová epilace je velmi rychlá. Ošetření menší oblasti brady trvá pouze několik minut.

4. Úspora času

Díky trvalým výsledkům, které laserová epilace poskytuje, už nemusíte trávit čas pravidelným odstraňováním chloupků. Můžete si užít hladkou a čistou pleť bez zbytečného času v koupelně.

5. Krásnější pleť

Laserová epilace nejen odstraňuje chloupky, ale také zlepšuje vzhled pokožky. Laserový paprsek stimuluje tvorbu kolagenu, který řadě z nás chybí, což může vést ke zlepšení její kvality.

6. Bezpečnost

Laserová epilace je bezpečná, ač může slovo laser řadu z nás odrazovat. Laserový paprsek je velmi přesný a cílený pouze na chloupky, což minimalizuje riziko poškození okolních tkání.

Stojí za to, cítit se co nejlépe. Laserová epilace nabízí skvělý vzhled, rychle i efektivně. Jedná se o investici, která vám v řádu měsíců a let ušetří spoustu času, peněz i starostí.

Dávejte pozor, komu se svěříte – 5 tipů pro správný výběr

Než se rozhodnete, ke komu zajdete, dejte si záležet na průzkumu trhu. Máme pro vás 5 rad, které vám pomohou vybrat ten nejkvalitnější salon.

 

1. Zkontrolujte kvalifikaci – Při výběru se ujistěte, že zaměstnanci jsou kvalifikovaní a mají s laserovou epilací zkušenosti. Můžete například zkontrolovat webové stránky salonu nebo se informovat od ostatních pacientů. Člověk, který provádí epilaci laserem nemusí být nutně doktor, ale měl by disponovat správnými osvědčeními a certifikáty, kterými prokáže svou expertízu.

2. Zjistěte, jaké lasery jsou používány – Moderní lasery jsou účinnější a bezpečnější než starší typy. Jaký typ laseru salon používá? Má relevantní bezpečnostní certifikace?

3. Ujasněte si, jak je to s cenou – Zeptejte se, kolik za zákrok zaplatíte. Většinou se ceny za jedno sezení pohybují v řádu stovek, mnoho salonů však nabízí balíčky, které mohou být ekonomicky výhodnější, nebo věrnostní slevy.

4. Podívejte se, jaké jsou recenze a zkušenosti ostatních pacientů – Zkuste najít recenze od ostatních pacientů, kteří se již na klinice podrobili laserové epilaci chloupků na bradě. Neorientujte se jen dle recenzí na webu salonu, hledejte i nezávislé zdroje.

 5.Navštivte salon osobně a zeptejte se na vše, co vás zajímá – Skuteční profesionálové nebudou mít problém vám odpovědět. Zároveň tak zjistíte, jestli vám je příjemné prostředí i personál.

 

Laserová epilace chloupků na bradě nabízí mnoho výhod, včetně trvalých výsledků, bezbolestnosti, rychlosti, úspory času, zlepšení vzhledu pokožky a bezpečnosti. Při výběru salonu pro tuto proceduru je důležité zkontrolovat kvalifikaci a zkušenosti zaměstnanců, druhy laserů používaných k epilaci, a zda poskytují konzultace a doprovodné služby. Je to investice, která vám ušetří spoustu času a starostí, ale je důležité vybrat si pečlivě, abyste získali kvalitní výsledky a minimalizovali rizika.

Read More

Provětrávaná fasáda SCANROC.eu – proč je lepším řešením než tradiční polystyrenové zateplení?

Provětrávaná fasáda je unikátní fasádní systém, který využívá špičkové skandinávské technologie. Je vyroben z odolných materiálů, které vyžadují pouze minimální údržbu. Tato definice ale laikovi mnoho neřekne. Nabídka různých zateplovacích systému je navíc poměrně bohatá.

Jednotlivé zateplovací systémy se liší použitým materiálem, možnostmi a způsoby instalace a hlavně cenou. Náklady na zateplení budov jsou pro většinu koncových zákazníků nejdůležitějším faktorem výběru. Proč byste tedy měli investovat do nákladnějších inovativních fasádních systémů? Zvlášť,  když se vám nabízí na první pohled mnohem levnější alternativa? 

Odpověď na tuto vskutku zásadní otázku najdete v našem stručném článku. Mimoto se dozvíte další užitečné informace, které vám pomohou vybrat si optimální zateplení právě pro vaši nemovitost.

Provětrávaná fasáda SCANROC.eu má těchto 6 výhod

 1. Provětrávaný fasádní systém efektivně a hlavně celoročně udržuje uvnitř budovy optimální teplotu a také vlhkost. Díky tomu se výrazně snižují energetické ztráty a tím také náklady na energie, což je vzhledem k nepříznivému vývoji cen obzvlášť důležité. Elektřina v České republice zdražila nejvíce v Evropské unii. Kvalitní fasádní systém vám tak umožní udržet si životní standard a komfort, na který jste byli zvyklí před vypuknutím energetické krize.
 2. Tento důmyslný fasádní systém lze nainstalovat na nové (nízkoenergetické, pasivní a nulové) i staré rodinné domy, komerční projekty, bytové, panelákové a výškové budovy. Odvětrávané fasádní systémy SCANROC jsou totiž certifikovány i pro instalaci na budovy až do výšky 100 m.
 3. Instalace zateplení nevyžaduje žádnou tradiční předmontážní přípravu ani “mokré” práce. Není tedy nutné plánovat zateplení na letní měsíce ani čekat na ideální povětrnostní podmínky. Stejně snadná je také výměna jednotlivých dílů v případě lokálního poškození fasády. Výměnu zkušený odborník provede během pár minut.
 4. Špičkové zateplení SCANROC dodá vaší nemovitosti luxusní vzhled a prodlouží její životnost. Fasádní systémy připomínají svým vzhledem cihlové obložení.
 5. Uvnitř budovy se díky stabilní vlhkosti netvoří plísně. Díky tomu žijí nebo pracují obyvatelé a zaměstnanci zateplených budov provětrávanou fasádou v komfortním a zdravém prostředí.
 6. Životnost fasádního systému SCANROC je 100 let (platí i pro budovy, které jsou vystavené extrémním změnám podnebí).

Polystyrenové zateplení versus provětrávaná fasáda SCANROC.eu

Pěnový polystyren patří k nejoblíbenějším typům zateplovacích materiálů. Je to dáno jednak velmi dostupnou cenou a také tím, že má velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. V současné době se hojně používá především pěnový polystyren s příměsí grafitu, který má až o 20 % lepší tepelně-izolační vlastnosti než tradiční pěnový polystyren. Díky tomu za topnou sezónu zaplatíte ještě méně. Zní to skvěle, ale má to háček.

Polystyren má poměrně vysoký faktor difuzního odporu

To znamená jediné, nedokáže efektivně odvádět vodní páry. Pokud se v určitých místech vytvoří tepelné mosty, v interiéru se to projeví nejprve tím, že se v dané oblasti objeví vlhká mapa a následně se může začít tvořit plíseň, která není jen estetickým problémem, ale může být také zdrojem vážných zdravotních komplikací

Proto je nutné takto zateplené budovy pravidelně větrat buď klasicky okny, nebo s pomocí odvlhčovače či jiného vzduchotechnického zařízení. To představuje nejen určitou míru nepohodlí, ale rovněž dodatečné finanční náklady Ani tato opatření navíc nemusí být  dostatečně efektivní a plíseň se objeví.

Odvětrávaný fasádní systém zajišťuje uvnitř interiéru optimální vlhkost, a tím efektivně zamezuje tvorbě plísní, aniž byste museli přehnaně větrat nebo pořizovat dodatečnou techniku.

Provětrávaný fasádní systém je z dlouhodobého hlediska komfortním a finančně výhodným řešením

Odvětrávaná fasáda udržuje po celý rok bez ohledu na aktuální počasí stálou teplotu a vlhkost uvnitř interiérů. Unikátní fasádní systém na rozdíl od tradičního polystyrenu zamezuje tvorbě plísní bez použití speciální vzduchotechniky. Takto zateplené budovy poskytují vysoký komfort a zdravé prostředí naprosto přirozeně bez zbytečné námahy a starostí navíc.

A čím se při výběru fasádního systému budete řídit vy? Dáte na rady odborníků, nebo je pro vás naprosto zásadním faktorem cena? Myslíte si, že lze zadržování vlhkosti předejít pouze větráním okny? Podělte se s námi o vaše osobní zkušenosti a názory. 

Read More

Čas přípravy dětských kostýmů a masek na karneval se blíží. Už víte, jak na ně?

Se zimními měsíci přichází i čas, kdy budou potřeba dětské kostýmy a masky na karneval. Někteří rodiče si tyto chvilky užívají s radostí, jiní touto aktivitou moc nadšeni nejsou a nejraději by přípravu na tento druh zábavy přenechali někomu dalšímu s lepšími nápady i umem. Jak si pomoci, aby si obstarání masek a kostýmů nezabralo moc času, a přesto se výsledek líbil?

Na kostýmu a masce na karneval si nechte záležet. Váš potomek to ocení

Dětský karneval není většinou věc, kterou by si rodiče vyloženě užívali. Písně oblíbených interpretů, které tam znít, určitě znáte dokonale z domova. Zde je budete mít poslouchat zas a znova, a ještě o dost hlasitěji. Zvukovou kulisu ještě doplní křik a běh mnoha dětí pohromadě. Zní vám to povědomě?  

Ovšem na druhou stranu. Za ten rozzářený úsměv a nadšení to nakonec stejně stojí. Vždyť kdo by nechtěl být na chvíli superhrdinou, éterickou vílou či princeznou či dokonce  padouchem? Když se vše podaří, budete mít všichni vzpomínky do konce života. 

Nejjednodušší možností, jak si obstarat potřebný kostým je internetový obchod 

Procházení obchodů a vybírání správného kostýmu lze hodnotit jako časově náročné. Jednodušší a rychlejší variantou může být internetový obchod. Vždyť většina obchodů s dětským zbožím i hračkami mívá sekci kostýmu a masek. A to ještě za dosti rozumné ceny. Ovšem i zde platí. Čím kvalitnější a propracovanější masku chcete mít, tím více budete muset investovat. To se vám i tak vyplatí, protože kostým většinou vydrží více než jednu sezónu. 

Chcete-li něco speciálního, zkuste půjčovnu 

Další možností, jak nechat své dítě na karnevalu zazářit, může být i návštěva specializované půjčovny kostýmů. Tam však nechoďte bez dítěte. Představy dospělého a jeho potomka se mohou velmi lišit. I když se vám zdá něco krásné a originální, dítě může mít zcela jiný názor. Vy nakonec skončíte tak, že se do půjčovny budete muset stejně ještě jednou vydat. A tentokrát i se svým potomkem.  

Výhodou půjčoven je nejen to, že nabízejí větší množství kostýmů, ale hlavní je, že je lze vyzkoušet. Zjistíte, zda dítěti kostým nejen padne, ale i to, zda mu nebrání v pohybu. Což by také měla být důležitá vlastnost tohoto druhu oblečení, na kterou by nemělo zapomínat.  

Bazary a second handy vám ušetří peníze

V případě, že netrváte na tom, že kostým musí být zcela nový a bez chybičky, lze také využít různých second handů či internetových bazarů. Výhodu osobní návštěvy second handu je to, že vybraný kousek vidíte na vlastní oči a můžete zhodnotit, zda kvalita a stav odpovídá nároků. To u internetových bazarů pořádně nelze. Při internetovém prodeji nezapomeňte dodržovat pravidla bezpečného nakupování na internetu. Ať vůbec nějakou masku získáte. 

Kdo je šikovný, může si vypomoci i domácí výrobou 

Pokud jste zruční a baví vás to, můžete svému potomku vyrobit kostým i doma. Výhodu mají ženy, které se realizují při šití na stroji. Tím většinou vzniká krásný a unikátní kostým, který nejen zaujme, ale i skvěle padne. Je přece dělán s láskou od maminky. 

Ostatní si mohou vypomoci tričkem, které mohou tematicky pokreslit. Pak už stačí vyrobit správné doplňky a máte během hodiny hotovo. Jednoduše vytvoříte třeba kostým zajíce. Z tvrdého papíru vystřihnete uši, které připevníte na čelenku. To doplníte hnědým oblečením. A pro názornost můžete ještě z tvrdého papíru vystřihnout i mrkvičku.  

Kostýmy, které jsou oblíbené mezi kluky:

 • superhrdinové – Spiderman, Batman, Hulk, Ironman, 
 • děsivé kostýmy – mumie, kostra, různé strašidelné masky, upír,
 • povolání – hasič, policista, voják,
 • pohádkové postavy – rytíř, vodník, duch, námořník. 

Kostýmy, které ocení holky:

 • Pohádkové postavy – víly, princezny, hodné čarodějky, andělé,
 • Povolání – kuchařka, baletka, mažoretka,
 • Zvířátka – motýlek, beruška, jednorožec, včelka.

Jak jste na tom s dětskými karnevaly vy? Máte nějakou zajímavou vzpomínku na tuto událost?

Read More