Na kliniku plastické chirurgie jděte připraveni. Co konkrétně by vás mělo zajímat?

Úspěšný kosmetický zákrok, ať jde o trvalé odstranění chloupků či náročnou operaci, nezačíná na sále, ale již při první návštěvě kliniky plastické chirurgie. Klienti, kteří uvažují o podstoupení kosmetického chirurgického zákroku, by se měli nejprve zamyslet nad tím, co by je ohledně dané procedury mělo zajímat. Pokud si před absolvováním rozhovoru s lékařem důkladně promyslíte svoje otázky, z konzultace si odnesete maximum informací a bude spokojenější s rozhodnutími, které nakonec učiníte. Zajímá vás, jaké otázky byste neměli opomenout před tím, než se vydáte na kliniku?

 

Klinika plastické chirurgie s prověřenou praxí

Ještě než se svěříte do rukou plastického chirurga, zeptejte se na jeho praxi, jaké specializované školení absolvoval a jak při výkonu operace postupuje. Vždy si ověřte certifikaci, vzdělání a licenci. Měli byste se rovněž ujistit, že chirurg, kterého si zvolíte, má dostatek zkušeností s konkrétní procedurou, kterou zvažujete.

 

3 otázky, na které se můžete zeptat

  • Na jaký typ procedury se lékař specializuje?
  • Jak často a jak dlouho provádí zákrok, který vás zajímá?
  • Má k dispozici fotografie pacientů před a po, zejména u lidí, jejichž rysy jsou podobné vašim?

 

Přehled výdajů, které se se zákrokem pojí

Chcete-li se vyhnout neočekávaným poplatkům, vyžádejte si dopředu komplexní přehled cen, který zahrnuje předoperační i pooperační péči. Získání představy o všech výdajích, které se mohou objevit, od základu operace až po další postupy, vám umožní odpovídajícím způsobem sestavit rozpočet. Stejně tak byste neměli neopomenout, že některé procedury, jako je například operace prsou nebo očních víček, mohou být alespoň částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou. Z tohoto důvodu si tyto informace nejprve ověřte u svého poskytovatele zdravotního pojištění.

 

Časová náročnost procedury včetně přípravy a zotavení

Pravděpodobně jste již uvažovali o tom, že budete potřebovat nějaký čas k zotavení. Přemýšleli jste ale také o čase nutném na přípravu před operací? Před vykonáním zákroku je třeba provést různé testy a podstoupit určitá vyšetření. Zjistěte si, jak vypadá časová osa ode dne, kdy si proceduru objednáte, až do poslední schůzky při zotavování.

 

Jaké 3 body by vás měly zajímat?

  • Jaké schůzky a testy je potřeba absolvovat před operací
  • Jak jsou jednotlivé procesy časově náročné
  • Jak dlouho bude trvat, než se budete moci vrátit k vykonávání jednotlivých aktivit (od návratu do práce až po sport)

 

Provedení anestézie certifikovaným specialistou

V závislosti na povaze zákroku a potřebách jednotlivých pacientů, všechny kosmetické operace budou vyžadovat určitý typ anestézie. Jak lokální, tak celková narkóza jsou statisticky velmi bezpečné, pokud jsou prováděny kvalifikovaným poskytovatelem. Bez ohledu na to, jaký typ anestézie kosmetický chirurg doporučí, nezapomeňte se zeptat, který specialista vám ji bude podávat. Touto osobou by měl být certifikovaný anesteziolog nebo certifikovaná zdravotní sestra se zaměřením na anesteziologii.

 

Žádné otázky nejsou hloupé

Nejspíš budete mít spoustu dalších otázek, které budete chtít prodiskutovat s plastickým chirurgem, ale nyní alespoň víte, které nevynechat. Někdy se také lidem může stát, že jim některé jejich dotazy připadají hloupé a bojí se na ně zeptat. Profesionál vám ovšem zodpoví veškeré otázky bez předsudků, proto se nenechte odradit. Patříte spíše k lidem, kteří se nebojí zeptat i na choulostivější detaily nebo jste naopak zdrženliví? Neváhejte nám do komentářů napsat, jak se v takovýchto situacích cítíte.

Read More

Pro exotické žulové desky ceníky běžných druhů žuly neplatí. Jde o unikáty, které mohou vyjít i na desítky tisíc!

Unikátní žulové desky v ceníku běžných výrobků z tohoto materiálu pravděpodobně nenajdete. Chcete-li něco opravdu výjimečného až exotického, uděláte nejlépe, když se obrátíte na některou ze specializovaných firem. Jsou nejen schopné obstarat i zcela výjimečný druh žulového kamene , ale často ho připravit na míru. Chce to však většinou trpělivost a především patřičný obnos, který se obvykle počítá v desítkách tisíc. Platí ovšem, že kuchyňská pracovní deska z nějakého cizokrajného a velmi neobvyklého typu žuly (granitu), je svého druhu uměleckým dílem a vydrží „na věky“. A nemusí to být jen kuchyňská deska, která vnese do vašeho domova nádech luxusu a exotiky. Kde všude kvalitní granit ještě skvěle poslouží?

Continue reading Pro exotické žulové desky ceníky běžných druhů žuly neplatí. Jde o unikáty, které mohou vyjít i na desítky tisíc!

Read More

Není lepšího místa na pronájem bytu. Praha je věčně v kurzu a tratit na nájemném zde nebudete. Jaký typ pronájmu ale zvolit?

Vlastníte pražskou nemovitost? V takovém případě si můžete gratulovat. Její tržní hodnota se dnes pohybuje v astronomických částkách, a to i tehdy, jedná-li se o nemovitost v již poněkud zanedbanějším stavu. O vysokých cenách novostaveb nemluvě. Neméně se vyplatí i pronájem bytu v Praze. Způsobů pronájmů je více, každý se svými výhodami a nevýhodami. Pojďme se společně na některé z nich podívat!

Continue reading Není lepšího místa na pronájem bytu. Praha je věčně v kurzu a tratit na nájemném zde nebudete. Jaký typ pronájmu ale zvolit?

Read More

Kamagra Oral Jelly zajistí nástup erekce už během 15 minut!

Jak může Kamagra Oral Jelly působit tak rychle? Tím hlavním rozdílem je způsob užívání. Želé je novým způsobem, jak užívat léky na pánské potíže s erekcí. Nikdo přece nechce čekat hodinu než zabere běžná tableta. Rychlost je důležitá i v těchto situacích. A to není jediná výhoda této nové formy Kamagry. Pojďme se podívat i na ty ostatní!

Continue reading Kamagra Oral Jelly zajistí nástup erekce už během 15 minut!

Read More

Každá realitní kancelář by dnes měla ovládat i umění homestagingu. Jeho základy ale zvládne každý – 8 tipů, jak upravit dům k prodeji

Mezi nabídku každé profesionální realitní kanceláře by dnes měl patřit i takzvaný homestaging, tedy v podstatě takové „načančání“ nemovitosti tak, aby působila co nejlepším dojmem na návštěvníky i na ty, kteří si ji prohlížejí jen na obrázcích. Následkem toho se bude nemovitost hned lépe prodávat. Co by měl takový homestaging vše obnášet, ať již se do něj pustí samotná realitka, nebo zkusíte štěstí vy sami, to vám nastíníme vzápětí.

Continue reading Každá realitní kancelář by dnes měla ovládat i umění homestagingu. Jeho základy ale zvládne každý – 8 tipů, jak upravit dům k prodeji
Read More

Krize možná zahoupe s cenami nemovitostí v metropoli. Bydlení za Prahou je ale zatím pořád výhodnější

Ceny nájmů v centru Prahy sice během koronavirové krize klesly, stále ovšem hlavní město platí za nejdražší místo, co se bydlení týče. Lidé se proto z české metropole uchylují na její okraje a okolí v dojezdové vzdálenosti. V jakých lokalitách jsou nové domy nejžádanější?

Continue reading Krize možná zahoupe s cenami nemovitostí v metropoli. Bydlení za Prahou je ale zatím pořád výhodnější
Read More

Vytvoření webových stránek v současné záplavě informací

V dnešní době je vytvoření webových stránek mnohem jednodušší proces, než tomu bývalo v minulosti. Zároveň se celý obor internetové tvorby vyvinul a můžeme nyní vidět mnohem lepší stránky se zajímavou funkčností, přehledným designem a kvalitnějším obsahem.

Nicméně obor internetových stránek je stále poměrně mladým odvětvím, kde je obrovský potenciál pro zlepšení a do budoucna nás určitě čeká velké množství vylepšení, změn a úprav. Tou nejdůležitější otázkou, kterou začíná tvorba webu je však jeho důvod. Proč vlastně chceme vytvořit stránku, na kterou budeme odkazovat?

Continue reading Vytvoření webových stránek v současné záplavě informací
Read More

SEO postupy na hraně aneb nekalé taktiky optimalizace

Kvůli čemu nekalé taktiky a SEO? Jde přece o optimalizaci stránky, kde se objevili zakázané praktiky? Jako černé seo taktiky, takzvané black hat, můžeme označit několik postupů, které si nyní popíšeme.
Ve světě povolené optimalizace jde o postavení určité stránky ve výsledcích vyhledávačů. K tomuto cíli směřuje několik dílčích kroků, které vedou k úspěchu. Nicméně, ať už jsme jakkoliv dobří optimalizátoři, naše snahy budou viditelné až za několik týdnů možná měsíců. Naopak u zakázaných taktik můžeme výsledky vidět mnohem rychleji.

Continue reading SEO postupy na hraně aneb nekalé taktiky optimalizace
Read More