Tetování vlasů – cena zákroku vás určitě “nepoloží”. V některých salonech ho navíc pořídíte i na splátky!

Uvažujete-li o tetování vlasů, cena tohoto zákroku je zřejmě jednou z věcí, o kterou se budete zajímat hned na začátku. Pokud jste snad měli obavy, že si proceduru nebudete moci dovolit, vyvedeme vás z omylu. Tetování vlasů (někdy také skalpová mikropigmentace) je v tuzemských podmínkách cenově dostupné. A možná i proto, je rok od roku oblíbenější. Jistě to ale není jediný důvod. 

Chcete o této zkrášlovací proceduře vědět víc? Máte příležitost. Několik důležitých informací, a to včetně odpovědí na otázky spojené s cenou, vám nabídnou následujcící řádky.

 

Tetování vlasů – cena vás mile překvapí

Technika tetování spočívá v aplikaci pigmentu na pokožku hlavy, což vytváří iluzi hustších vlasů. Tato metoda se osvědčila jak u mužů, kteří se s řídnoucí kšticí nehodlají smířit, tak u některých žen, které však ztrátou přirozené pokrývky hlavy netrpí ani zdaleka tak často jako pánové. Jedním z hlavních faktorů, které stojí za vysokou oblibou této procedury, je její bezvadný a navíc také okamžitý výsledek. 

Tetování vlasů je také méně náročné na následnou péči než jiné metody a nevyžaduje nijak dlouhou dobu na zotavení. Pro mnoho lidí je to zkrátka atraktivní řešení. Iluze nových vlasů je často téměř dokonalá – zpravidla vypadají celkem přirozeně. 

A jak je to s cenou? Ta vás celkem mile překvapí. A to zejména s ohledem na to, jak dobře mohou vaše “nové vlasy” vypadat.

Je nutné kalkulovat s celou řadou faktorů

Cena tetování vlasů je sice v České republice v průměru více než příznivá, je ale samozřejmé, že se případ od případu může i poměrně výrazně lišit. A to v závislosti na několika klíčových faktorech, s nimiž je nutné kalkulovat. Jedním z nejdůležitějších kritérií je přitom celkový rozsah tetování. Je-li nutné použít více pigmentu a strávit procedurou více času, cenu to jistě zvýší. Vliv na cenu může mít také celkové renomé salonu krásy, ve kterém zákrok podstoupíte. Zkušení a šikovní specialisté, kteří nemají o zákazníky nouzi, si obvykle za svoje služby nechají patřičně zaplatit. 

Dalším faktorem, který může, ale také nemusí mít vliv na váš konečný účet, je umístění salonu nebo kliniky. Ve větších městech mohou být účtovány vyšší ceny – často kvůli vyšším provozním nákladům (zejména nájem). Naopak v menších městech mohou být ceny příznivější. Mezi další faktory patří úroveň vybavení a technologie používané při zákroku, jakož i nabídka doplňkových služeb, jako je konzultace a následná péče.

  • Velikost oblasti, která se má tetovat.
  • Zkušenost a kvalifikace specialisty.
  • Umístění salonu nebo kliniky.
  • Úroveň vybavení a technologie.
  • Nabídka doplňkových služeb.

 

Někde dáte 8 tisíc, jinde i více než 10 

S řídkými vlasy lze bojovat různě. Někdy třeba právě tetováním. A jaká je tedy cena této procedury? Dobrá otázka, na kterou není lehké odpovědět. Každý salon má totiž svůj vlastní ceník, který zohledňuje různé faktory. Roli hrají individuální náklady na provoz nebo prostě jen vlastní “cenová politika”. 

Tato variabilita cen může být pro zákazníky ovšem docela výhodná, protože jim dává možnost srovnání a následné volby. Někde tedy zaplatíte třeb 8 tisíc Kč, zatímco jinde vás zcela srovnatelný zákrok vyjde třeba i na více než 10 tisíc. Taková variabilita ale samozřejmě vyžaduje poměrně pečlivé zkoumání toho, co ten který salon vlastně nabízí. Poptejte se známých či kolegů, projděte si dostupné recenze. Uděláte si tak solidní představu, co za svoje peníze asi tak můžete očekávat. 

 

Kvalita za rozumné peníze? U nás ano!

V České republice je tetování vlasů relativně levné. Ve srovnání s mnoha jinými zeměmi to tak prostě je. Velkou roli v tom hraje zejména vysoká konkurence. “Nové vlasy” a s nimi i nové sebevědomí tak můžete získat za přijatelnou cenu. Kvalita rozhodně netrpí! Mnoho českých salonů a klinik je vybaveno nejmodernější technologií a zaměstnává zkušené odborníky, kteří poskytují špičkové služby. Díky tomu je tetování vlasů v České republice stále atraktivnější volbou pro mnoho lidí hledajících řešení problému s rozšiřující se pleší. 

Možnosti financování – když vaše peněženka není v nejlepší kondici

Řekli jsme, že vlasy padají hlavně mužům. To ale ještě neznamená, že problém netrápí i řadu žen. Řešení však existuje hned několik. Od úpravy životního stylu, přes hormonální léčbu až po transplantaci nových vlasů. A nebo je tu ještě tetování. Procedura rychlá, efektní a cenově dostupná. O to dostupnější, že ji lze v některý salonech pořídit i na splátky. To v případě, že pro vás těch několik tisíc korun zrovna představuje menší problém. 

Chcete vypadat dobře co nejdřív? Vaše peněženka ale není právě v nejlepší kondici? Pokud narazíte na kosmetické studio, které nemá problém s tím, aby vám nabídlo své služby na splátky, máte vyhráno. A někde vám třeba i celkovou cenu o něco sníží. Nebojte se a zkuste to! Třeba získáte některou z těchto výhod:

  • Splátkový kalendář
  • Slevu
  • Zcela individuální (výhodnější) kalkulaci

 

Účet vás určitě “nepoloží”

Tetování vlasů je stále oblíbenější. A není divu. Rozmanité způsoby léčby padání vlasů nemusí vždy zabrat. A transplantaci si každý dovolit nemůže. Tetování je nejen cenově dostupné, ale vypadá i celkem přirozeně. V tuzemských podmínkách jde o spolehlivé a navíc i poměrně levné řešení. Můžete vypadat o poznání lépe, jen chtít! A účet, který za zákrok zaplatíte, vás určitě “nepoloží”.

Trápí vás řídnoucí kštice? Objevují se vám na hlavě holá místa a nic nepomáhá? Vyzkoušejte tetování. Nové vlasy můžete mít už za pár dní!

Anežka Vaňková