Klasické kalhotky budou vždy trendy! V čem se liší oproti ostatním typům prádla a proč se stále těší velké oblibě

Neexistuje jiné prádlo na světě, které by bylo tak často používané jako klasické kalhotky. Důvodů je hned několik a přesně na ty se zaměří následující řádky. Jestliže hledáte kompromis mezi svůdným prádelkem a pohodlnými “bombarďáky”, pak věnujte pozornost tomuto článku. Dočtete se, komu tento druh kalhotek nejvíce padne. Zjistíte, v čem tkví jejich nejpodstatnější výhody a co se skrývá za jejich univerzálností. A v neposlední řadě si přečtete něco o vhodnosti materiálu, na který byste při nákupu měly brát zřetel.

Klasické kalhotky pro mladší i starší ročníky

Nejdůležitější předností klasického dámského prádla je univerzálnost. Hodí se totiž opravdu pro ženy každého věku. Kalhotky klasického střihu, který zakrývá celé pozadí a vpředu je lehce vykrojen, neurazí starší dámy, ani mladé parádnice, jež chtějí vypadat sexy. Stačí si vybrat provedení, jež disponuje krajkou či jinými ozdobnými prvky, které mu dodají přitažlivost. 

Ale pozor! Nic se nemá přehánět. Vyvarujte se kalhotkám, kde krajkový lem zasahuje přímo co oblasti intimních partií. V těchto místech by se nemělo nacházet nic, co by vám při nošení způsobovalo nepříjemné pocity – řezání, škrábání, atd. Volte raději kousky, které mají krajku na nohavičkách či kolem pasu.

Čím je charakteristický klasický střih

Střih klasických kalhotek je oblíbený, protože padne každé postavě. Není podstatné, zda máte široké boky, větší bříško, nebo figuru modelky. Tento druh prádla můžete nosit ať už vám bylo shůry naděleno pár kilo navíc, nebo máte vosí pas. Na trhu existuje několik typů provedení, z nichž je možné vybírat, na základě toho,co vám lépe vyhovuje nebo více sluší:

  • S vysokým nebo bokovým pasem
  • S dlouhými či krátkými nohavičkami
  • Krajkové, bezešvé, standardní provedení

Obecně platí, že dámy s větším bříškem a silnějšími stehny by měli dát přednost kalhotkám s vyšším pasem, který bříško trochu stáhne a schová. Pro štíhlé ženy jsou naopak skvělou volbou bokovky, jež podtrhnout vosí pas a zdůrazní křivky. Nezapomeňte ale hlavně vybírat správnou velikost, protože na té hodně záleží. Zařízlé nebo plandající prádlo nevypadá dobře na nikom.

Jaké materiály jsou nejvhodnější

Jak bylo předesláno, spodní prádlo vám musí být hlavně pohodlné, teprve až na druhém místě je vizuální stránka. Při výběru upřednostňujte přírodní materiály, jako je třeba bavlna, jež je jemná, prodyšná a přizpůsobivá. Oblíbenou alternativou je také bambus. Ten nejen výborně odvádí pot, ale je také velmi příjemný na dotek a šetrný k pokožce.

Neznamená to ale, že všechny umělé materiály jsou špatné, jen je nutné pečlivě vybírat a vědět, jaký vám takzvaně “ sedne” a jaký ne.

Bezešvá varianta pod přiléhavé šaty

Chystáte-li se na společenskou událost, nebo nosíte-li do zaměstnání přiléhavé oblečení, vsaďte na bezešvou variantu klasických kalhotek. Díky speciálnímu provedení nebude pod šaty prádlo tolik znatelné. Mnoho žen se snaží eliminovat obrysy spodního prádla tím, že nosí tanga, které mají zúžený střih v oblasti zadečku i boků. Ne všem dámám  je ale tento typ kalhotek příjemný. Bezešvé kalhotky jsou vhodnou alternativou, pokud vám tanga nevyhovují, ale rády nosíte  upnuté oblečení.

Došly jste až na konec, výborně! Právě jste se dozvěděly, že klasické spodní prádlo nepředstavuje nudnou puritánskou módu. Přečetly jste si,  že jde  o kalhotky, které sedí ženám každého věku a  každému typu postavy. Zjistily jste, z jakých provedení můžete při nákupu vybírat, a které materiály jsou nejšetrnější k vaší pokožce. 

A jakému prádlu dáváte přednost vy? Líbí se vám svůdné zdobení krajkou, nebo si potrpíte více na eleganci a praktičnost? Budeme rádi, když nám napíšete do diskuze, jaké střihy jsou vaši favorité a proč.

Anežka Vaňková