Pánská trička s krátkým rukávem mohou i do společnosti

Některé druhy oblečení patří k těm, které jsou doslova univerzální. Do této skupiny pochopitelně spadají také pánská trička s krátkým rukávem, která mají v současné době nepřeberné množství střihů a barevných variací. 

  • Jejich univerzálnost tkví především v tom, že je mohou nosit muži všech věkových kategorií. 
  • Od malých chlapců až po seniory. 
  • Další výhodou je to, že je ve svém šatníku mohou mít muži všech váhových kategorií. 
  • Stačí vybrat vhodnou velikost, aby tričko postavě lichotilo a popřípadě zakrylo některé nedostatky.

Pánské tričko do saka patří

Tričko se také dá nosit prakticky pro každou příležitost. Pro chvíle sportu, na procházku, jako pohodlné domácí oblečení, do zaměstnání. V současné době se často setkáváme s tím, že se tričko stává součástí společenského obleku. Dnes už není v tomto ohledu doba tak upjatá a pokud se nejedná o skutečně důležitou společenskou událost, na které pořadatel určil přesně dané podmínky, může být společenský oblek ve stylu ležérní elegance velice vítaný. Většina mužů se v tričku cítí mnohem uvolněněji a to se odrazí i na jeho chování. Působí nenuceným a příjemným dojmem. Triko do saka zkrátka patří. 

  • Pokud vybíráte tričko, které chcete zkombinovat se sakem, pak vybírejte nejlépe jednobarevné a s klasickým výstřihem (lodičkovým).
  • Kombinace trička s výstřihem do písmene “V” a saka, by mohla působit trochu “geometricky”.

Výběr trička má svá pravidla

Málokdo ale ví, že pro pánská trička s krátkým rukávem platí určitá a velice specifická pravidla a při nákupu by se měla respektovat. Tyto požadavky se týkají především délky jednotlivých částí. 

  1. Rukávy trička mají končit uprostřed bicepsu. Příliš dlouhý rukáv by ruku opticky zúžil a tričko by zbytečně svému majiteli ubíralo na mužném vzhledu. Pokud by byl rukáv krátký, pak by mohlo tričko působit dojmem, že ho současný majitel zdědil po některém subtilnějším příbuzném. 
  2. Další podmínka se pochopitelně týká délky samotného trička. Je to velice jednoduché. Pokud muž zvedne ruce nad hlavu a tričko mu odhalí břicho, je výběr špatný. Tento nedostatek by vadil především ve chvíli, kdy tričko muž zastrčí do kalhot.

Pomoci pro správnou volbu také může přehledná tabulka, ve které jsou uvedené rozměry pánských triček. U trička se měří výška od nejvyššího místa v ramenou a šířka přes hrudník.

Velikost S M L XL XXL
Výška v cm 60 64 66 67 70
Šířka v cm 52 52 55 58 63

 

Tričko jako zajímavý a efektivní reklamní nástroj

Trička s krátkým rukávem také mohou být součástí firemního oblečení. A to jak dámského tak i pánského. V současnosti je na trhu celá řada firem, které se zabývají potiskem textilu. Tričko se tedy může stát vkusným a efektivním reklamním nástrojem. Stačí vymyslet co a kam na tričko umístit. Ale s tím vám může snadno poradit některý zkušený grafik.

  • Firemní logo může například doplnit vtipné heslo, které na první pohled zaujme.
  • Firma tak získá dvě výhody najednou.

Kde se vlastně vzala trička

Předchůdcem klasického trička, jak ho známe dnes, byly takzvané polokošile, které vznikly díky nespokojenosti bohatých hráčů póla. Při tomto sportu, kdy je hráč neustále v pohybu, překážely rukávy u košile. Proč je tedy stále ohrnovat, když tam vůbec být nemusí? Alespoň ne, v takové délce. Nápad se zalíbil a polokošile se dostaly do světa sportu. Tím, že zůstal zachován límeček, zredukovaly se knoflíčky na nutný počet. 

  • Postupem času se polokošile začala upravovat, až dospěla do fáze, kterou známe dnes jako tričko.
  • Ale polokošile si své místo naštěstí v pánských šatnících rovněž udržela. Je totiž velice elegantní. 

A váš názor?

Anežka Vaňková