Balík ze Slovenska do Čech – rady a tipy, jak ušetřit při mezinárodní přepravě zásilek

Rádi byste rozšířili portfolio Vašich zákazníků do zahraničí? V tom případě se inspirujte našimi tipy, jak levně a rychle doručit balík ze Slovenska do Čech. Sepsali jsme pro Vás možnosti, ze kterých můžete u přepravců vybírat. V článku se dočtete také o způsobu sledování odeslaných zásilek a postupu jejich balení, díky kterému budete minimalizovat riziko poničení při přepravě.

Kolik za balík do zahraničí zaplatíte

Zásadní vliv má vždy Váš výběr přepravní společnosti. Pokud si uděláte menší průzkum, tak velmi brzy zjistíte, jak se jednotlivé ceníky liší. Obecně lze říci, že výslednou částku, kterou jako odesílatel zaplatíte, ovlivňují rozměry, hmotnost a velikost balíku. Podstatný vliv má také adresa příjemce a skutečnost, jestli posíláte na dobírku či nikoliv.

Vždy je rozhodující, jaké podmínky si přepravní společnost vyjedná na zahraničním trhu, kde máte své zákazníky. Nejlepší nabídku dostanete od firem, které mají v daném státě vlastní pobočku, a tudíž jsou schopny zastřešit celý proces doručení.

Existují způsoby, jak můžete srazit cenu balíku na minimum, ale vždy myslete i na jejich bezpečnost a předcházejte znehodnocení obsahu

 • Vyberte si takovou krabici, která bude velikostně odpovídat předmětu, který chcete přepravit. Je důležité, aby se do krabice vše pohodlně vešlo a zároveň nevznikal žádný zbytečný prostor, který by umožňoval pohyb zboží.
 • Jednotlivé předměty zabalte do bublinkové fólie.
 • Pokud přepravujete v rámci jednoho balení více předmětů, vyplňte celou krabici vzduchovými polštářky, zmačkaným papírem a jinými materiály, které zabrání vzájemnému poničení.
 • Krabici zalepte širokou páskou.
 • Vždy posílejte doporučeně, aby bylo možné zásilku vysledovat. 
 • Využijte akčních nabídek, které jednotliví přepravci spouštějí během roku. 
 • Pokud posíláte balíčky pravidelně či ve větším množství, najděte si přepravce, který poskytuje množstevní slevy a připravuje cenovou kalkulaci na míru. 

Nezapomeňte, že pokud Vaše zásilka nebude dostatečně zabalená, může přepravce odmítnout její převzetí. Při balení byste měli vždy zohlednit hodnotu přepravovaného předmětu i celkovou délku trasy. S balíkem se bude během dopravy manipulovat a projde rukama spoustě lidí, a proto se snažte předejít znehodnocení obsahu již tím, že ho vhodně zabalíte.

Velká spousta zásilkových společností Vám nabídne i expres doručení

Chcete, aby jedním z benefitů, které budete poskytovat Vaším zákazníkům, bylo zrychlené doručení? V tom případě si musíte najít přepravce, který tuto službu nabízí a navíc Vám bude schopen zrychlené doručení opravdu garantovat. 

Expres doručení bývá obvykle 1 – 3 den od podání zásilky, ovšem i v takovém případě se může stát, že balík v zemi adresáta není doručen. Dejte si pozor, aby daná firma doručení opravdu garantovala a nejednalo se pouze o odhadovaný termín doručení vypočítaný na základě průměrné doby. 

Nevíte přesně, přes jakého dopravce balíky zasílat?

V tom případě navštivte některý z řady srovnávačů, který Vám během pár vteřin srovná nabídku přepravních společností, které na daný zahraniční trh doručují. 

SPECIFIKACE BALÍKU K URČENÍ VÝŠE POŠTOVNÉHO:

 • Adresa odesílatele
 • Adresa příjemce
 • Velikost, váha a hmotnost zásilky
 • Požadovaný termín doručení
 • Speciální služby jako doručení o víkendu či připojištění

Po odeslání balíku Vám přepravce poskytne unikátní číslo, které bylo zásilce přiděleno, abyste ji mohli sledovat na trase. Toto číslo musíte předat i příjemci, který si od Vás zboží zakoupil. Některé společnosti považují tuto službu za nadstandard, proto si dopředu ověřte, že Vám ji vybraný přepravce poskytne automaticky. 

Tip: Zjistěte vše o clu, DPH a komerční faktuře.

Jak byste postupovali při hledání přepravní společnosti?

Anežka Vaňková