Autozastavárny jako půjčovny peněz – Poskytovatelé nabízejí peníze na ruku v hotovosti do pár minut

Potkala vás nepříjemná finanční situace a přemýšlíte nyní, jak by vám dokázala pomoci    autozastavárna? Pokud disponujete vlastním vozem, můžete se na takovou společnost obrátit s žádostí o půjčku se zástavou auta. Jedná se o velmi rychlou cestu pro získání finanční hotovosti, a to navíc bez větší administrativní zátěže.

Půjčka funguje jednoduše

Popisovaná půjčka se zástavou vozu funguje na jednoduchém principu. Výměnou za to, že zastavíte vaše vozidlo, získáte patřičný finanční obnos, který odpovídá aktuální hodnotě vašeho auta. Tuto půjčku přitom můžeme rozdělit do dvou základních kategorií.

První možností je, že necháte svůj vůz po dobu čerpání půjčky zaparkovaný na parkovišti autozastavárny. Je vám tak zabráněno jej používat, za což jste odměněni vyšší finanční částkou. Jakmile přitom peněžní pomoc v pořádku splatíte, vaše auto opět získáváte zpátky.

Druhá varianta se poté hodí pro osoby, které se bez automobilu neobejdou. Pokud se jedná o vaši každodenní potřebu, autozastavárna vám vůz nechá a vy jej můžete normálně využívat. Nevýhodu symbolizuje skutečnost, že získaná finanční částka je v takovém případě z pochopitelných důvodů o něco málo nižší.

Jelikož autozastavárna patří mezi nebankovní společnosti, odpadá zbytečně zdlouhavá administrativní zátěž spojená s vyřízením. Některé bankovní společnosti navíc mnohdy nabízejí jiné úrokové sazby, než jaké ve skutečnosti zaplatíte. Více si o tom můžete přečíst v TOMTO článku.

Autozastavárna vyřizuje půjčku opravdu rychle

Pokud se rozhodnete půjčku se zástavou auta využít, je třeba postupovat v několika krocích. Předně si musíte vyhlídnout autozastavárnu, která se v blízkosti vašeho města nachází. Výběru přitom věnujte dostatek času a pročtěte si nabídky jednotlivých společností. Jakmile budete mít vybráno, stačí do autozastavárny zavolat a domluvit se na tom, kdy dorazíte.

Zkontrolují váš vůz

Po příjezdu na místo nejprve dojde k důkladné prohlídce vozu. Pověření pracovníci kontrolují stav vašeho automobilu a na základě zjištěných informací jsou následně schopni vyčíslit jeho hodnotu. Tato hodnota přitom symbolizuje maximální možnou částku, kterou vám společnost může poskytnout. Pokud nebudete schopni půjčku splatit, přechází vůz do majetku autozastavárny a ta jej následně může zpeněžit.

Kontrola dokumentů

Jakmile budete obeznámeni s hodnotou vašeho vozu a tím i s maximální možnou půjčkou, můžete přejít do dalšího kroku. Při něm je třeba připravit si veškeré nezbytné dokumenty. Požadovat se po vás bude například předložení dokladu totožnosti, malého a velkého technického průkazu a veškerých dalších dokumentů, které se k vozu váží (například smlouvy o havarijním pojištění).

S pomocí těchto materiálů můžete přistoupit k sepsání smlouvy. V ní se s autozastavárnou domluvíte na všem potřebném, a především je zde stanoven počet a výše jednotlivých splátek. Splátkový kalendář je přitom samozřejmě třeba dodržovat. Pokud se však budete jednorázově potýkat s neschopností splácet, obvykle nebývá problém se s autozastavárnou domluvit na pozdějším termínu.

Vyplacení v hotovosti

Po podpisu smlouvy již nic nebrání tomu, aby došlo k vyplacení vašich peněz. Od samotného podpisu přitom peníze získáte u většiny poskytovatelů jen do pár minut. Výplata probíhá v hotovosti a není tak ani třeba čekat na zdlouhavé bankovní převody.

Získané peníze následně můžete použít na cokoliv, jelikož se jedná o čistě neúčelový produkt. Uspokojit tak můžete vaši bytovou potřebu, investovat do nového vybavení dílny nebo rekonstrukce. Je to na vás. Více si o rozdílu mezi účelovou a neúčelovou půjčkou můžete přečíst ZDE.

Anežka Vaňková