Možnostmi parkování u letiště Praha nezklame – kde nejlépe parkovat?

Není tajemstvím, že možnostmi parkování u letiště Praha přímo překypuje. Oblíbenost i výhody tohoto druhu parkování ostatně dokládá například TENTO článek. Důvod je jednoduchý: Pro většinu lidí totiž s odletem na dovolenou nebo pracovní cestu vyvstává zásadní problém – jak se dopravit na letiště, případně kde nechat auto po dobu naší nepřítomnosti. A právě parkování nedaleko letiště tento problém řeší – cestující se do Prahy dopraví vlastním autem a zároveň nemusí mít strach, že by jim vozidlo během doby pobytu někdo odcizil.

Parkování u letiště Prahu rozhodně neminulo

Tento způsob parkování je vhodný pro všechny, kteří by se na letiště rádi dopravili vlastním autem, ale zároveň nechtějí řešit jeho odvoz zpět domů. Můžete v klidu odletět, navíc s pocitem, že je o vaše auto dobře postaráno. Tak jako ostatní letiště, neminul tento způsob parkování ani Prahu.

Princip poskytování této služby funguje následovně: Stačí přijet na parkoviště vybraného poskytovatele v předem dohodnutém termínu. Zde zaparkujete auto a poskytovatel vás vlastním vozem odveze na letiště. Obdobný postup se poté opakuje i při cestě z letiště. A žádného nedorozumění se rozhodně bát nemusíte. Poskytovatelé mívají k dispozici čísla vašich letů a dokáží se tak přizpůsobit případnému zpoždění. V případě, že se vinou zpoždění letadla posune váš přílet, nemusíte tak rozhodně propadat panice. Více o této službě najdete také TADY.

 

Co zaplacením parkovného získám?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná, neboť se rozsah nabízených služeb může lišit v závislosti na tom, kterého poskytovatele parkovacích služeb se rozhodnete zvolit. Vzhledem k tomu, že je tato služba u turistů velmi oblíbená, roste úměrně tomu i konkurence. Je tedy potěšující, že rozhodně máte z čeho vybírat.

Obecně je ale možné říci, že platíte za prostor pro parkování v oploceném objektu, povětšinou i pod dohledem kamer. Máte tak jistotu, že nebudete muset po příletu řešit nějaké nemilé a neočekávané situace. Zároveň získáváte i pohodlný odvoz z a na letiště. Provozovatelé disponují povětšinou dodávkami a na požádání jsou schopni zajistit i dětskou autosedačku. Nemusíte mít tedy obavy ani v případě, že se rozhodnete cestovat s partou kamarádů nebo s malými dětmi. Konkrétní popis poskytnuté služby ale závisí na vybraném poskytovateli. Vyplatí se proto zjistit si co nejvíce informací předem, abyste si byli jistí, s čím můžete při odletu i po příletu počítat.

 

Kdy a jak parkování uhradit?

Uvažujete o této formě parkování? Pak byste rozhodně měli vědět, kdy je nejlepší tyto služby zajišťovat. Jak už asi tušíte, je situace obdobná jako například při nákupu letenek. S narůstající obsazeností parkovišť roste i cena za parkování. Služby se proto vyplatí rezervovat v dostatečném předstihu. Často tak ušetříte nemalé peníze.

 

Výhody parkování u letiště

Výhodou parkování u letiště, a nikoliv na letišti, je především cena. Vzhledem k velkému konkurenčnímu boji a množství slev se často dostanete na velmi přijatelnou částku, kterou je opravdu těžké překonat. Výhodou, která pro někoho nicméně může působit spíše jako nevýhoda, je i umístění těchto parkovišť. Od letiště jsou opravdu coby kamenem dohodil, což ocení nejen rodiče malých dětí.

 

Nevýhody parkování u letiště

Navzdory příznivé ceně může někomu vadit právě poloha parkovišť, tj. že se nenachází přímo na letišti. Přestože se, jak jsme zmínili výše, nejedná o žádné zdlouhavé cestování, někomu by přece jen toto malé zdržení na cestě za zážitky mohlo vadit.

Je proto třeba zvážit všechna pro a proti, nicméně, zaplacením parkovného na některém z parkovišť u letiště rozhodně neprohloupíte.

Anežka Vaňková