Na kliniku plastické chirurgie jděte připraveni. Co konkrétně by vás mělo zajímat?

Úspěšný kosmetický zákrok, ať jde o trvalé odstranění chloupků či náročnou operaci, nezačíná na sále, ale již při první návštěvě kliniky plastické chirurgie. Klienti, kteří uvažují o podstoupení kosmetického chirurgického zákroku, by se měli nejprve zamyslet nad tím, co by je ohledně dané procedury mělo zajímat. Pokud si před absolvováním rozhovoru s lékařem důkladně promyslíte svoje otázky, z konzultace si odnesete maximum informací a bude spokojenější s rozhodnutími, které nakonec učiníte. Zajímá vás, jaké otázky byste neměli opomenout před tím, než se vydáte na kliniku?

Klinika plastické chirurgie s prověřenou praxí

Ještě než se svěříte do rukou plastického chirurga, zeptejte se na jeho praxi, jaké specializované školení absolvoval a jak při výkonu operace postupuje. Vždy si ověřte certifikaci, vzdělání a licenci. Měli byste se rovněž ujistit, že chirurg, kterého si zvolíte, má dostatek zkušeností s konkrétní procedurou, kterou zvažujete.

 

3 otázky, na které se můžete zeptat

  • Na jaký typ procedury se lékař specializuje?
  • Jak často a jak dlouho provádí zákrok, který vás zajímá?
  • Má k dispozici fotografie pacientů před a po, zejména u lidí, jejichž rysy jsou podobné vašim?

 

Přehled výdajů, které se se zákrokem pojí

Chcete-li se vyhnout neočekávaným poplatkům, vyžádejte si dopředu komplexní přehled cen, který zahrnuje předoperační i pooperační péči. Získání představy o všech výdajích, které se mohou objevit, od základu operace až po další postupy, vám umožní odpovídajícím způsobem sestavit rozpočet. Stejně tak byste neměli neopomenout, že některé procedury, jako je například operace prsou nebo očních víček, mohou být alespoň částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou. Z tohoto důvodu si tyto informace nejprve ověřte u svého poskytovatele zdravotního pojištění.

 

Časová náročnost procedury včetně přípravy a zotavení

Pravděpodobně jste již uvažovali o tom, že budete potřebovat nějaký čas k zotavení. Přemýšleli jste ale také o čase nutném na přípravu před operací? Před vykonáním zákroku je třeba provést různé testy a podstoupit určitá vyšetření. Zjistěte si, jak vypadá časová osa ode dne, kdy si proceduru objednáte, až do poslední schůzky při zotavování.

 

Jaké 3 body by vás měly zajímat?

  • Jaké schůzky a testy je potřeba absolvovat před operací
  • Jak jsou jednotlivé procesy časově náročné
  • Jak dlouho bude trvat, než se budete moci vrátit k vykonávání jednotlivých aktivit (od návratu do práce až po sport)

 

Provedení anestézie certifikovaným specialistou

V závislosti na povaze zákroku a potřebách jednotlivých pacientů, všechny kosmetické operace budou vyžadovat určitý typ anestézie. Jak lokální, tak celková narkóza jsou statisticky velmi bezpečné, pokud jsou prováděny kvalifikovaným poskytovatelem. Bez ohledu na to, jaký typ anestézie kosmetický chirurg doporučí, nezapomeňte se zeptat, který specialista vám ji bude podávat. Touto osobou by měl být certifikovaný anesteziolog nebo certifikovaná zdravotní sestra se zaměřením na anesteziologii.

 

Žádné otázky nejsou hloupé

Nejspíš budete mít spoustu dalších otázek, které budete chtít prodiskutovat s plastickým chirurgem, ale nyní alespoň víte, které nevynechat. Někdy se také lidem může stát, že jim některé jejich dotazy připadají hloupé a bojí se na ně zeptat. Profesionál vám ovšem zodpoví veškeré otázky bez předsudků, proto se nenechte odradit. Patříte spíše k lidem, kteří se nebojí zeptat i na choulostivější detaily nebo jste naopak zdrženliví? Neváhejte nám do komentářů napsat, jak se v takovýchto situacích cítíte.

Anežka Vaňková