Kolik stojí odstranění tetování – faktory, které cenu zákroku významně ovlivní

Jestliže vás zajímá, kolik stojí odstranění tetování, pak jste zřejmě na nejlepší cestě k tomu, abyste se „permanentní“ ozdoby svého těla definitivně zbavili. Neustálé váhání, zda se rozloučit s motivem, který vás už omrzel, máte nejspíš za sebou a nyní se pokoušíte zjistit, zda vám vaše rozhodnutí neudělá zbytečně velkou díru do rozpočtu. A možná, že si dokonce kladete otázku, jestli si takový zákrok vůbec můžete dovolit. Než vám nabídneme co nejsrozumitelnější odpověď, zlehka nahlédneme pod pokličku moderní estetické medicíny. To proto, abychom rozptýlili vaše případné obavy, které vás snad mohou trápit při úvahách o tom, zda je eliminace tetování bezpečná, zda nebolí nebo jestli lze od zákroku čekat uspokojivý výsledek. Připraveni?

Než se zeptáte, kolik stojí odstranění tetování

Než se začnete pídit po informacích, díky kterým si budete schopni udělat představu o částce, na jakou vás odstranění vašeho tetování může vyjít, měli byste mít jasno v tom nejdůležitějším. Odpovězte si na otázku, zda chcete zákrok podstoupit ze své vlastní vůle nebo jestli je to trochu jinak. Zkrátka si v hlavě srovnejte, zda jde skutečně o vaše svobodné rozhodnutí nebo jestli jste pouze podlehli tlaku okolí. Naše společnost je poměrně tolerantní. Asi se vám tedy nestane, že by vám tetování někdo vyloženě zakazoval, což se ale jinde ve světě celkem běžně stává. Nějaké nepříjemné komentáře v zaměstnání a možná i prosby či pohrůžky vašeho partnera či partnerky vás však přece jen ovlivnit mohly. Pokud vás k rozhodnutí někdo více méně dotlačil, na chvíli se ještě zamyslete, než uděláte rozhodující krok. Mohli byste totiž litovat, že jste se vzdali něčeho, co se vám vlastně líbí. Něčeho, co k vám už tak nějak patří. A to by určitě nebylo dobře.

Nebo to tak není a chystáte se se svým tetováním rozloučit výhradně z vlastní vůle? Dobře. Podíváme se, co nejlepšího pro vás estetická medicína může udělat!

Metoda, na kterou se můžete spolehnout

Tetování je způsob zdobení lidského těla, který má tisíciletou tradici. U některých ostrovních národů, typicky u novozélandských Maorů nebo u obyvatel Samoy, ho dokonce považujeme za naprostou samozřejmost. A přesto se i příslušníci těchto etnik se svým tetováním někdy dostávají do situace, kdy ho raději nedávají příliš na odiv, aby jím snad zbytečně někoho nepobouřili. To ovšem není váš případ. Vy nehodláte nic skrývat. Chcete se motivu zcela zbavit a navíc tak činíte ze svobodné vůle. Není-liž pravda? A proto byste měli vědět, že moderní medicína nabízí zcela spolehlivou metodu, která vám vaše rozhodnutí pomůže uskutečnit. Slyšeli jste už o laserových přístrojích? Jistě ano. Soudobá estetická medicína se bez nich totiž neobejde. Odstranění tetování laserem je zkrátka tou nejlepší ze všech dostupných metod. Je to řešení, o kterém lze s klidným svědomím konstatovat, že je:

  • Dostatečně vyzkoušené
  • Vysoce efektivní
  • Maximálně bezpečné
  • Téměř bezbolestné
  • Cenově dostupné

4 věci, které cenu zákroku ovlivní nejvíce

Asi nenajdete odborníka, který by nesouhlasil s tím, že je laserová metoda pro odstranění tetování nejvhodnější. Nedoporučí vám ji snad pouze tehdy, pokud máte nějakou vážnější kožní chorobu, nemocné srdce, epilepsii nebo třeba silnou cukrovku. To vám pak nezbude, než vzít zavděk nějakým méně sofistikovaným řešením. Ale o tom až za chvíli. Jste po zdravotní stránce v pořádku? Nestačí vám vyobrazený motiv pouze překrýt něčím novým? Pak se podívejte do peněženky, a pokud v ní najdete alespoň pár přebytečných tisícikorun, můžete si zřejmě práci moderního laseru dovolit. Připravte se ale na to, že je cenové rozpětí značně široké. Takže zatímco někdo neutratí více než takových pět tisíc korun, jiný je nucen zaplatit třeba i čtyřikrát tolik. Vše závisí zejména na těchto faktorech:

  1. Na velikosti motivu
  2. Na použitém inkoustu (jeho kvalitě a barvě)
  3. Na hloubce tetování
  4. Na výběru konkrétní kliniky (ceny se samozřejmě liší)

Vždy zvažte veškerá pro a proti

Je pochopitelné, že by měl každý, kdo se chce tetování zbavit, vždy pečlivě promyslet veškerá pro a proti. Mám pádný důvod, abych se motivu zbavil? „Jdu do toho“ dobrovolně? Nebudu nakonec litovat? Mám dost peněz, abych si mohl zákrok dovolit? Pokud jsou odpovědi na podobné otázky kladné, není už co řešit. Jedině snad zvolit metodu a vybrat solidní kliniku. Nejlepší metodu jsme už zmínili. Je jí laser. Jestliže vám ale ze zdravotních důvodů zůstane laser zapovězen, nic není ztraceno. Zkusit můžete tzv. dermabrazi anebo ještě chirurgický zákrok. Výbrus ani vyříznutí sice nelze považovat za „stoprocentní“ řešení, ale s trochou dobré vůle to jistě zvládnete.

Nějaký důvod, kvůli kterému chcete dát svému tetování vale, jistě máte. Ale vzpomenete si, co vás kdysi přivedlo do tetovacího salonu? Láska, větší množství požitého alkoholu anebo snad sázka s kamarády?

Anežka Vaňková