Jak kamarádka k levné kanceláři na lukrativní adrese přišla

Mám kamarádku, která je velmi praktická a ctižádostivá. Taky dobře vypadá, stará se o sebe, samozřejmě i o rodinu, a chtěla se pustit do podnikání. Jejím oborem je kosmetika, poradenství a vizážistika. Tedy radí ženám a dívkám, jak se nalíčit na tu kterou příležitost, jaký druh kosmetiky používat právě pro jejich pleť, jaké barvy sluší a jsou v souladu s typem osobnosti každé jednotlivé dámy.

Tato činnost zatím nebyla její hlavní prací, byla zaměstnaná u jedné firmy jako sekretářka. Svým koníčkem se jen bavila a příležitostně přivydělávala. Tím, že dobře vypadá, umí se nalíčit tak, že působí přirozeně a vkusně, tak se na ni začaly obracet kamarádky, ty zase předávaly doporučení na svoje známé a postupně se jí začala vytvářet klientela.

Zároveň přišla i časová vytíženost, muset zvládnout zaměstnání, rodinu, klientky. Takže si kamarádka uvědomila, že je potřeba se rozhodnout, jak dál. V zaměstnání byla spokojená, navíc měla jistotu stabilního platu, protože i firma byla solidní. Hlodal v ní však pocit, že její líčení, kdy dělá ženy krásnější a ony se pak cítí dobře, ji naplňuje více.

Jak tento příběh pokračoval?

Ano, rozhodla se udělat velký krok a vykročit na cestu podnikatelky. Na začátku byla otázka, kde bude mít sídlo své firmy, přestože hlavní zázemí má doma. Nechtěla však míchat dohromady domov a podnikání a potřebovala tedy jiné místo jako sídlo.

Navíc je to spíše ona, kdo jezdí za svými klientkami a u nich doma je líčí, radí, doporučuje. Je to tak jednodušší samozřejmě pro klientky a kamarádce to tak taky vyhovuje. Nepotřebuje si proto zařizovat salón, draze jej vybavovat, platit pronájem prostor a další služby. Stačí jí auto a její líčidla.

Pěkná vizitka

Svým klientkám by však ráda zanechala vizitku s významnější adresou, než je malá obec jejího bydliště, navíc když ani doma mít podnikatelskou činnost nechce a své rodině chce zanechat soukromí. Řešení našla ve virtuální kanceláři. U jedné pražské společnosti, která poskytuje virtuální sídla, si dojednala veškeré náležitosti a na vizitce má nyní pěknou adresu. 

Proč se rozhodla pro virtuální sídlo?

 

  • Má dobře působící adresu firmy
  • Nemusí mít sídlo firmy doma
  • Platí finančně únosný měsíční poplatek 
  • Nevyužije denně kancelář nebo místo pro salon
  • Když potřebuje kancelář, zapůjčí si ji s plným vybavením

 

Poskytovatel virtuálního sídla navíc kamarádce pomohl se všemi právními náležitostmi, k dispozici má zázemí vybavených kanceláří, administrativní služby, účetní a daňové poradenství, vše, co s podnikáním souvisí. Má se tedy i na koho obrátit.

Rozjezd za minimální náklady a splněný sen

Kamarádce se tak podařilo splnit si svůj sen, dělá práci, která ji baví i naplňuje, ráda pomáhá druhým a činí je alespoň na chvíli šťastnými. Rozjela svoje podnikání a počáteční náklady byly v podstatě minimální. Takže jí držím palce v dalším rozvoji.

 

Pokud řešíte obdobný problém se sídlem svojí firmy, rozhodujete se založit firmu, nebo změnit adresu na lukrativnější, jedním z řešení je právě virtuální sídlo. Ne každému toto řešení může vyhovovat, zajímavé je především pro podnikatele, kteří denně nevyužívají kancelář, za svými klienty cestují, nebo jim stačí pracovat z domova, ale nechtějí mít jako sídlo firmy uvedeno svoje bydliště.

Virtuální sídlo najdete především v našich velkých městech, tedy v Praze, Brně, Ostravě nebo Plzni. Poskytovatelů je docela dost, takže si můžete vybírat podle adresy, ceny, služeb, co vyhovuje právě Vám. 

Anežka Vaňková