Elephone S8 vás ohromí bezrámečkovým displejem, 10jádrovým procesorem a velkou pamětí

Přemýšlíte právě nad pořízením nového mobilního telefonu a mezi možnými adepty máte i Elephoene S8? V tom případě jistě oceníte přehled toho, co můžete od tohoto přístroje vlastně očekávat.

Velký displej

Jako první se zaměříme na konstrukci tohoto mobilního telefonu. Té vévodí bezrámečkový displej, který se pyšní velikostí 5,5 palců. Obraz vám přitom vykreslí ve full HD kvalitě. Tělo je zhotoveno z kombinace skla a kovu a celý design tak působí velmi luxusním dojmem. Nechybí ani inovativní čtečka otisku prstů, která bude nejspíše z důvodu velikosti displeje přímo jeho součástí. Výrobce navíc dodává, že tento mobilní telefon bude vůbec prvním přístrojem s takovým designem.

Přístroj je navíc i poměrně lehký, váží 145 gramů. Díky svým příjemným rozměrům přitom skvěle padne do ruky a jeho obsluhování je velmi snadné. Své místo si jistě najde jak v pánské kapse, tak i v dámské kabelce.

Popisovaný mobilní telefon přitom dotváří operační systém Android, který podporuje řadu užitečných aplikací, jež si můžete následně stáhnout. A jak si můžete přečíst v TOMTO článku, telefony od čínských výrobců (mezi které patří právě i Elephone) se těší u Čechů čím dál větší oblibě.

Kvalitní snímky

Pokud rádi fotíte a od svého smartphonu očekáváte i odpovídající kvalitu snímků, nepřijdete u tohoto modelu zkrátka. Mobilní telefon je vybaven dvěma fotoaparáty – zadním i předním. Co se týče kvality, přední kamera vám pořídí snímky s rozlišením 8 Mpx. U zadního fotoaparátu je poté toto číslo vyšší – 13 Mpx. Zadní fotoaparát přitom zprostředkovává Sony IMX258 a pochopitelně nechybí ani blesk.

Elephone S8 se pyšní nadupanou vnitřní výbavou

Přejděme nyní k vnitřnímu vybavení popisovaného mobilního telefonu Elephone s8. Tomu dominuje 10 jádrový procesor spolu s 6 GB pamětí RAM. K uložení vašich souborů můžete pohodlně využívat rozsáhlé úložiště dat. A pokud vám místo nebude stačit, můžete mobilní telefon vybavit i micro SD kartou.

Za povšimnutí dále stojí i baterie. Ta se pyšní kapacitou 3 000 mAh a na běžné používání je tak plně dostačující. Pokud si potrpíte na nejnovější technologie, můžete využít funkci bezdrátového nabíjení, které Elephone S8 rovněž umožňuje.

A k mobilním funkcím dále musíme přiřadit i podporu Bluetooth a WiFi připojení. Na cestách přitom oceníte i GPS navigaci, díky které se nikde neztratíte. O vaši bezpečnost se následně postará již zmiňovaná zabudovaná čtečka otisku prstů.

Nezapomeňte na příslušenství

Při pořízení mobilního telefonu nezapomeňte myslet i na doplňkové příslušenství. Pořídit si tak například můžete obal, který mobilní telefon ochrání před poškozením způsobeným například pádem.

Kryty a obaly na mobilní telefon přitom nemusí plnit pouze svoji základní funkci. Jak si můžete přečíst například v TOMTO článku, vyrábějí se i verze vybavené otvírákem na pivo.

V případě, že často jezdíte automobilem, poté také oceníte držák na mobilní telefon. Ten si můžete přidělat k větrací mřížce a model tak využívat i jako navigaci. S tím přitom souvisí i handsfree, které můžete využít k telefonování i za volantem.

Dále nezapomeňte ani na vhodná sluchátka, které symbolizují nepostradatelný doplněk každého mobilního telefonu.

Nakoupíte přes internet

Jelikož model Elephone s8 nenabízí až tak rozšířený výrobce, obvykle jej nejjednodušeji seženete prostřednictvím internetového obchodu. Vždy lze přitom doporučit, abyste při výběru zvolili ověřeného prodejce, který nejlépe nabízí i servis. Nikdy totiž nevíte, co se s vaším telefonem může stát, a právě v takové situaci servisní místo nejvíce oceníte.

Anežka Vaňková