Permanentní make-up v Praze – Nechte se také nalíčit na několik let dopředu a probouzejte se neodolatelná!

Poslední dobou se permanentní make-up v Praze, ale i dalších větších městech těší velké oblibě. Salony totiž ženy lákají na permanentní líčení, které vydrží i několik let. A protože snem každé ženy je vzbudit se ráno již nalíčená, přistupuje k této proceduře mnoho dam. Víte, jak to funguje a co všechno si lze tímto způsobem nechat nalíčit?

Aplikace pigmentu do pokožky

Na úvod je třeba si ujasnit, co vlastně permanentní make-up obnáší. Při tomto zákroku je s pomocí speciálního přístroje aplikován určitý pigment do vrchních vrstev pokožky. K aplikaci přitom dochází právě v těch místech na obličeji, kde si žena přeje být nalíčená.

Celou proceduru můžeme částečně přirovnat k tetování, při kterém se však pigment nanáší do hlubších vrstev pokožky. I z toho důvodu je permanentní make-up třeba po nějaké době oživit. Tato doba se přitom u každé ženy může lišit. Obecně lze přitom počítat zhruba s dvouletou výdrží, poté se začne pigment z pokožky postupně vytrácet a je tak třeba kosmetický salon opět navštívit. Rychlost vytrácení pigmentu přitom ovlivňuje řada faktorů – například věk ženy a schopnost její pokožky se obměňovat.

Přednosti permanentního make-upu

A jaké jsou tedy hlavní výhody permanentního make-upu oproti klasickému líčení? Především se jedná o úsporu času, který strávíte před zrcadlem. Již po probuzení budete krásně nalíčená a není tak třeba vstávat o několik minut dříve jen kvůli make-upu. A stejně tak drahocenné minuty ušetříte i před spaním, protože permanentní make-up není třeba odličovat.

Podle TOHOTO článku je tato metoda vhodná i pro ženy, které nosí brýle nebo kontaktní čočky. Při správném provedení profesionální kosmetičkou zde totiž není žádné riziko. Jak se můžete dočíst ZDE, zákrok zkonzultujte se svým lékařem v případě, že často trpíte alergiemi. V takovém případě je totiž možné, že budete negativně reagovat i na pigment, a proto se nejprve s lékařem poraďte o vhodnosti permanentního make-upu.

A v neposlední řadě i ušetříte peníze za líčidla a odličovadla. Stačí jen podstoupit jeden zákrok a po několika letech již jen upravit případné nedostatky, které postupem času vzniknou.

Permanentní make-up v Praze nabízí mnoho salonů

Pokud máte o permanentní make-up v našem hlavním městě zájem, jistě vás potěší, že nabídka salonů je poměrně velká. Lze přitom doporučit, abyste výběru své kosmetičky věnovali dostatečné množství času. Řídit se můžete doporučením od svých známých, ale také recenzemi na internetu. Prostředí, ve kterém k aplikaci permanentního make-upu dochází, by vždy mělo být sterilní s dodržením stoprocentních hygienických zásad.

Zajímá vás, co všechno si můžete nechat s pomocí permanentního make-upu nalíčit. Obvykle se setkáte se základní nabídkou, která zahrnuje líčení obočí, rtů a vykreslení precizní oční linky. Před samotným zákrokem přitom vždy budete mít příležitost k tomu vyjádřit se ohledně vámi preferované barvy nebo tvaru. Rozhodně se nebojte vše s kosmetičkou zkonzultovat a vyzkoušejte si líčení i nanečisto. Až budete s výsledkem maximálně spokojeni, může se profesionálka pustit do samotného zákroku.

Bolí to?

To je rozhodně jedna z nejčastějších otázek týkajících se permanentního make-upu. Je pochopitelně třeba počítat s tím, že se jedná o zákrok, u kterého se používají jehličky. Nelze tedy předpokládat, že celá procedura bude bezbolestná. Není to však nic, co by se nedalo vydržet. Přeci jen ženy jsou obecně zvyklé na určitou míru bolesti při nejrůznějších kosmetických procedurách. Navíc při aplikaci permanentního make-upu dostanete i povrchové anestetikum, které největší bolesti zabrání.

 

Anežka Vaňková