Kryty na iPhone 8 – Vše, co potřebujete vědět o Battery Case

Vybíráte nový kryt na iPhone 8? Ve vašem hledáčku ale nejsou elegantní kožené obaly ani originální designové kousky. Vy hledáte co nejvíc informací o Battery Case.

Zatím toho o něm moc nevíte? V tom případě čtete ten správný článek. Dozvíte se v něm, co to Battery Case je a k čemu slouží. Dočtete se také, jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody a zda se hodí právě pro vás.

Battery Case vsází na funkčnost, ne na vzhled

Začněme trochu zeširoka. Baterie ve vašem iPhonu 8 (1,821 mAh) by vám měla vydržet zhruba jeden den. To za předpokladu, že svůj telefon nepoužíváte jako pracovní nástroj, nebrouzdáte po internetu, nekoukáte na filmy a tak dále.

Realita je samozřejmě úplně jiná a s tím souvisí i skutečná výdrž. Divili byste se, co všechno jsou někteří lidé ochotni udělat, aby dobili svůj mobil. Vy nemáte rádi žádné extrémy, ale pokud telefon používáte často, musíte také častěji dobíjet.

Co když to ale vždy nejde? Nebo se vám s sebou nechce všude tahat power banku? Právě to je jeden z důvodů, proč vás zaujal Battery Case. Tak se mu trochu podíváme na zoubek.

Co je Battery Case?

Hezky česky je to zadní kryt s baterií, ale jistě jste si všimli, že český překlad se moc nepoužívá.

Tento chytrý obal byl speciálně vyvinutý k prodloužení výdrže baterie a k ochraně telefonu. V případě iPhone 8 se tato sekundární funkce obzvlášť hodí, protože celý jeho exteriér je ze skla.

„Zabijete tedy dvě mouchy jednou ranou.“ A o to vám pravděpodobně i jde.

Jak se dobíjí?

Velmi jednoduše. Váš iPhone a pouzdro s baterií dobíjíte zároveň. Stav baterie v pouzdru si můžete kdykoliv zkontrolovat, protože se vám zobrazí na zamčené obrazovce vašeho telefonu (v Oznamovacím centru). Nejideálnější je nabíjet v noci, pak budete mít k dispozici celý následující den dvě plně nabité baterie.

S ohledem na velikost a velmi praktický způsob dobíjení je Battery Case pohodlnější řešení než power banka.

Jaké jsou jeho hlavní výhody?

  1. Výrazně prodlouží výdrž baterie vašeho telefonu. Většina Battery Case dokáže poskytnout více než 100 % dodatečné energie.
  • Ochrání váš mobil před pády a jiným mechanickým poškozením.
  • Ve srovnání s power bankou se jedná o kompaktnější a pohodlnější řešení. Je součástí vašeho telefonu, nemusíte s sebou nosit nic navíc.
  • V případě nouze, máte po ruce zdroj energie. Už žádné čekání až se uvolní zásuvka ani nošení power banky!

Battery Case má taky své mouchy. Jaké jsou jeho hlavní nevýhody?

  • Nečekejte žádný nápaditý design. V hlavní roli je bezkonkurenčně funkčnost. Krásné, originální kousky hledejte jinde. Mezi Battery Case je budete hledat marně. I když některé značky jsou i po designové stránce povedené.
  • Tento typ krytu je poměrně rozměrný. Dohromady s vaším mobilem, budete nosit znatelně větší zařízení, než na jaké jste zvyklí. Pokud telefon rádi nosíte například v kapse, můžete mít problém, protože se vám tam nemusí vlézt.
  • Prodloužená výdrž baterie může mít i negativní dopad. Pokud máte problém se závislostí na sociálních sítích, takřka neomezený přístup na internet (jednoduše proto, že vám baterka vydrží dvojnásobně déle), může toto negativní chování ještě víc podpořit! Závislost na mobilech je reálný problém dnešní doby.

Pro koho je tento typ krytu určený?

Je ideálním společníkem na cesty, kdy s sebou vozíte pouze mobilní telefon. Ocení ho také podnikatelé, obchodníci a studenti, kteří jsou neustále v pohybu a nechtějí se zdržovat nabíjením s pomocí klasické nabíječky ani power banky.

Pouzdro s baterií je šikovné zařízení, které oceníte nejen na cestách

A vy už teď přesně víte proč. Máte také jasnou představu o tom, jak toto zařízení funguje a jak se dobíjí.

Dozvěděli jste se také, jaké jsou hlavní výhody i nevýhody jeho používání a kdo ho nejlépe využije.

A čemu dáváte přednost vy? Je pro vás důležitější funkčnost, nebo design? Pokud už tento typ krytu vlastníte, podělte se s námi o své osobní tipy a zkušenosti.

Anežka Vaňková