Nevzhlednými tmavými kruhy pod očima trpí skoro každá žena i muž. Mnoho lidí tento problém řeší tím, že každý den nanášejí na tmavou oblast světlý make-up. Existuje ale i takzvaný permanent makeup, trvalejší způsob odstranění kruhů pod očima, který je navíc bezbolestný a rychlý. Právě tomuto tématu jsou věnovány následující řádky. Popíšeme pro Vás průběh procedury i kroky, které by jí měly předcházet. Zjistíte také, jak pečovat o oblast očí krátce po aplikaci, abyste se z výsledku mohli radovat co nejdéle.
Specifika pigmentu, který se k zamaskování kruhů pod očima používá
Kůže horního i dolního víčka je zesvětlena díky dermapigmentaci pokožky. Uplatňuje se kamuflážní pigment, který byl vyvinut přímo k těmto účelům. Nanáší se vrstvu po vrstvě na tmavé oblasti. Má reflexní efekt, díky kterému je celá oblast očí krásně prozářená a bez odstínů šedé.
Pigment je vybírán pečlivě a pro každého klienta individuálně. Cílem je zvolit odstín, který má nejblíže barvě pokožky. Světlý nádech korekčního pigmentu zabraňuje tomu, aby byly cévy skrze pokožku vidět.
Nanáší se velmi povrchově, díky čemuž proniká pouze do horních vrstev kůže, která v letních měsících může získat přirozený odstín po opálení. Lidskou pokožku činí tmavší pigment melanin, který je tvořen ve spodních vrstvách, a proto jsou veškeré obavy z bílých kruhů, po opálení pokožky, naprosto zbytečné.
Příčiny vzniku tmavých kruhů pod očima a jejich bezbolestná kamufláž
Nejčastější příčinou je chronický nedostatek spánku, stres a únava. Dalším důvodem je tenkost kůže spodního víčka, nebo umístění cévy příliš blízko k pokožce.
Díky dermapigmentaci je možné odstranit tmavé kruhy, se kterými se člověk potýká celý život i těmi, které se objevily až ve vyšším věku, nebo v důsledku objektivních změn. Díky kamufláži už lidé nemusí každý den používat korektor a jiný make-up v oblasti očí, které způsobují předčasné stárnutí a ovlivňují vlastnosti pokožky.
Aplikace je naprosto bezbolestná. Specialista vždy nanáší lokální anestetika ve formě gelu či krému. Zasahuje se do maximální hloubky 0,5 milimetrů. V drtivé většině případů se po čas procedury ani po ní nedostavují nepříjemné pocity, ale vždy závisí na objektivních vlastnostech těla.
Tip: Jak bojovat s tmavými kruhy pod očima.
Podstatné fáze zákroku
- Úvodní konzultace a vyplnění dokumentů.
- Výběr nejvhodnějšího odstínu pigmentu s ohledem na tón pleti.
- Nanesení lokálních anestetik.
- Samotná aplikace.
- Předání doporučení, která se týkají péče.
Přispějte k optimálnímu průběhu procedury a pečlivě se na ni připravte
POČET DNŮ PŘED PROCEDUROU | |
14 | Vysaďte antibiotika, aby nedošlo k tomu, že Vaše tělo odmítne vpravený pigment. |
10 | Neužívejte léky na ředění krve, např. aspirin. |
10 | Nenavštěvujte solárium, neopalujte se a chraňte se před působením slunce krémem s vysokým ochranným faktorem. |
1 | Nepoužívejte pečující kosmetiku. Nekuřte a nekonzumujte alkohol a energetické nápoje. Vyhněte se kořeněným i těžce stravitelným jídlum. |
K rychlému hojení a dosažení požadovaného výsledku přispějete správnou péči
V místě aplikace pigmentu se může v prvních 12 hodinách po zákroku objevit mírné otoky a začervenání. Jedná se o reakci, která přímo závisí na každém jedinci.
V průběhu prvního týdne se nesmí na oblast očí nanášet žádná líčidla. Ve druhém a třetím týdnu hojení byste se neměli vystavovat přímému ultrafialovému záření a navštěvovat termální procedury.
Výsledný efekt je patrný nejdříve po dvou až třech týdnech, kdy dojde k úplnému obnovení pokožky. Aby bylo dosaženo požadovaného efektu, je nutné proceduru minimálně jednou zopakovat a to v intervalu jednoho až třech měsíců. Bez provedení požadovaných korekcí není možné považovat kamufláž kruhů pod očima za dokončenou. Přečtěte si také o potravinách, díky kterým Vám zmizí kruhy pod očima.
Investovali byste do estetické kamufláže s jistým výsledkem, nebo byste raději vyzkoušeli kosmetické produkty, které jsou levnější, jsou určené k eliminaci tmavých kruhů, ale jejich efekt Vám nikdo nezaručí?