Postele pro děti splňující veškeré předpoklady pro zdravý vývoj a zachování bezpečnosti během spánku

Jako rodič chcete pro své dítě jistě to nejlepší, ale otázkou zůstává, jestli víte, co je pro ně tím nejlepším? Postele pro děti jsou důležité pro zdravý spánek a vývoj dítěte, proto byste jejich výběr neměli podcenit, zjistit si potřebné informace a poradit se s odborníky. Dá se říci, že ještě důležitější, než samotná postel je pak matrace a rošt, a proto jsme v tomto článku shrnuli to nejdůležitější, co byste měli vědět, než se přesunete do prodejny.

U postele pro děti záleží především na materiálu konstrukce, velikosti a bezpečnostních prvcích

Materiál

Konstrukce postele musí být vyrobena z odolného, pevného, zdravotně nezávadného a lehce udržovatelného materiálu. Můžete vybírat mezi masivním dřevem a kovem, které nejlépe splňují tyto podmínky. Naopak Vám nemůžeme doporučit čalouněnou postel, protože není vhodná pro alergiky a je náročná na údržbu.

Počítejte s tím, že za dřevěnou i kovovou postel si připlatíte, ale ceně, jakou zaplatíte, odpovídá vysoká kvalita, proto se Vám tato investice vyplatí. Oba materiály jsou typické dlouhou životností a zdravotní nezávadnosti. Masivní postele se lehce integrují do pokojů zařízených v kterémkoliv stylu, což může být v případě kovu komplikované. Na druhou stranu masiv je náchylný na vznik škrábanců, což se o kovu říct nedá a jeho vlastnosti jsou v čase neměnné.

Velikost

VÝŠKA

U výšky ověřte, že vybraná postel nemá více než 25 cm, je to z toho důvodu, aby se dítě dostalo do postele samo i bez Vaší pomoci. 

DÉLKA

U délky je to trochu komplikovanější, protože máte hned několik možností výběru. Nejpraktičtějším řešením jsou postele klasických rozměrů, které odpovídají i lůžkům, jaká mají dospělí lidé. Taková postel bude sloužit až do dospělosti. 

Na opačné straně je postel dětská, u které se dá předpokládat, že vydrží jen pár let, než dítě povyroste – poté budete muset řešit výběr znovu. Na druhou stranu mají tyto postele i jistou výhodu, jelikož děti se všeobecně cítí lépe a bezpečněji v menších prostorech, a proto tuto volbu jistě uvítají.

Poslední možností jsou rostoucí lůžka. Jak název napovídá – rostou spolu s dítětem. Postel je skládací a zvětšuje se podle potřeby.

ŠÍŘKA

Tady můžete volit dle vlastního uvážení. Důležité je, aby se dítě na postel pohodlně vešlo v poloze na zádech.

Bezpečnostní prvky

Mezi základní bezpečnostní prvky patří jistě zábrany. Jak již samotný název napovídá, zábrany slouží k tomu, aby předcházely pádu z postele. Jejich cílem je udržet děti v bezpečí během spánku, kdy se různě převalují. Tento bezpečnostní prvek je povinný u tzv. vyvýšených postelí. Z praktického hlediska doporučujeme vybrat variantu, kterou bude možné v pozdějším věku odmontovat.

Dalším bezpečnostním prvkem jsou zaoblené rohy. Vhodným výběrem nábytku předcházíte poranění, a proto by zaoblené rohy měly být nejen u postele, ale i u všech dalších prvků v dětském pokoji. 

Při koupi postele záleží především na výběru matrace a roštu

Matrace

U matrací rovněž záleží hned na několika parametrech. Z hlediska materiálu dejte přednost přírodním (koňské žíně, kokosová vlákna) a volte středně tvrdé až tvrdé typy. Matraci je nutné po 7 – 10 letech vyměnit. 

PODMÍNKY VÝBĚRU MATRACE:

 • Respektuje věk i výšku dítěte
 • Maximální nosnost přesahuje o 5 kg hmotnost dítěte
 • Je alespoň o 20 – 25 cm delší než dítě
 • Velikostně odpovídá rámu postele
 • Není náročná na údržbu
 • Odvádí vlhkost

Rošt

Kvalitní rošt Vám může vydržet i celý život, proto do něj neváhejte investovat. Pro děti můžete vybrat pevný dřevěný, lamelový nebo laťkový rošt. U lamelového roštu je nutné, aby měl nejméně 28 lamel. Laťkový rošt kupte jen v případě, že jste se rozhodli pro dětskou postýlku, protože jejich maximální nosnost je 60 Kg. 

Prohlédněte si i další tipy na zařízení dětského pokoje.

Podle čeho jste vybrali dětskou postel pro Vaše děti? Splnili jste při výběru všechna výše zmíněná pravidla?

Read More

Balík ze Slovenska do Čech – rady a tipy, jak ušetřit při mezinárodní přepravě zásilek

Rádi byste rozšířili portfolio Vašich zákazníků do zahraničí? V tom případě se inspirujte našimi tipy, jak levně a rychle doručit balík ze Slovenska do Čech. Sepsali jsme pro Vás možnosti, ze kterých můžete u přepravců vybírat. V článku se dočtete také o způsobu sledování odeslaných zásilek a postupu jejich balení, díky kterému budete minimalizovat riziko poničení při přepravě.

Kolik za balík do zahraničí zaplatíte

Zásadní vliv má vždy Váš výběr přepravní společnosti. Pokud si uděláte menší průzkum, tak velmi brzy zjistíte, jak se jednotlivé ceníky liší. Obecně lze říci, že výslednou částku, kterou jako odesílatel zaplatíte, ovlivňují rozměry, hmotnost a velikost balíku. Podstatný vliv má také adresa příjemce a skutečnost, jestli posíláte na dobírku či nikoliv.

Vždy je rozhodující, jaké podmínky si přepravní společnost vyjedná na zahraničním trhu, kde máte své zákazníky. Nejlepší nabídku dostanete od firem, které mají v daném státě vlastní pobočku, a tudíž jsou schopny zastřešit celý proces doručení.

Existují způsoby, jak můžete srazit cenu balíku na minimum, ale vždy myslete i na jejich bezpečnost a předcházejte znehodnocení obsahu

 • Vyberte si takovou krabici, která bude velikostně odpovídat předmětu, který chcete přepravit. Je důležité, aby se do krabice vše pohodlně vešlo a zároveň nevznikal žádný zbytečný prostor, který by umožňoval pohyb zboží.
 • Jednotlivé předměty zabalte do bublinkové fólie.
 • Pokud přepravujete v rámci jednoho balení více předmětů, vyplňte celou krabici vzduchovými polštářky, zmačkaným papírem a jinými materiály, které zabrání vzájemnému poničení.
 • Krabici zalepte širokou páskou. 
 • Vždy posílejte doporučeně, aby bylo možné zásilku vysledovat. 
 • Využijte akčních nabídek, které jednotliví přepravci spouštějí během roku. 
 • Pokud posíláte balíčky pravidelně či ve větším množství, najděte si přepravce, který poskytuje množstevní slevy a připravuje cenovou kalkulaci na míru. 

Nezapomeňte, že pokud Vaše zásilka nebude dostatečně zabalená, může přepravce odmítnout její převzetí. Při balení byste měli vždy zohlednit hodnotu přepravovaného předmětu i celkovou délku trasy. S balíkem se bude během dopravy manipulovat a projde rukama spoustě lidí, a proto se snažte předejít znehodnocení obsahu již tím, že ho vhodně zabalíte.

Velká spousta zásilkových společností Vám nabídne i expres doručení

Chcete, aby jedním z benefitů, které budete poskytovat Vaším zákazníkům, bylo zrychlené doručení? V tom případě si musíte najít přepravce, který tuto službu nabízí a navíc Vám bude schopen zrychlené doručení opravdu garantovat. 

Expres doručení bývá obvykle 1 – 3 den od podání zásilky, ovšem i v takovém případě se může stát, že balík v zemi adresáta není doručen. Dejte si pozor, aby daná firma doručení opravdu garantovala a nejednalo se pouze o odhadovaný termín doručení vypočítaný na základě průměrné doby. 

Nevíte přesně, přes jakého dopravce balíky zasílat?

V tom případě navštivte některý z řady srovnávačů, který Vám během pár vteřin srovná nabídku přepravních společností, které na daný zahraniční trh doručují. 

SPECIFIKACE BALÍKU K URČENÍ VÝŠE POŠTOVNÉHO:

 • Adresa odesílatele
 • Adresa příjemce
 • Velikost, váha a hmotnost zásilky
 • Požadovaný termín doručení
 • Speciální služby jako doručení o víkendu či připojištění

Po odeslání balíku Vám přepravce poskytne unikátní číslo, které bylo zásilce přiděleno, abyste ji mohli sledovat na trase. Toto číslo musíte předat i příjemci, který si od Vás zboží zakoupil. Některé společnosti považují tuto službu za nadstandard, proto si dopředu ověřte, že Vám ji vybraný přepravce poskytne automaticky. 

Tip: Zjistěte vše o clu, DPH a komerční faktuře.

Jak byste postupovali při hledání přepravní společnosti?

Read More

Vyřízení stavebního povolení – bez jakých dokumentů se při podání žádosti na stavebním úřadu neobejdete

Celý proces vyřízení stavebního povolení začíná i končí na místně příslušném stavebním úřadu. V tomto článku Vás provedeme jednotlivými kroky, které povedou k získání onoho povolení. Zjistíte, jaké všechny dokumenty od Vás bude úřad požadovat a jak dlouho se na povolení v důsledku schvalovacích procesů čeká.

Čím proces vyřízení stavebního povolení odstartuje

Až se Vám v hlavě zrodí myšlenka na postavení domu, Vaše první kroky povedou na stavební úřad, kde projednáte Váš stavební záměr. Úřednice Vás následně obeznámí o případných regulacích výstavby plynoucích z územního plánu obce.

Česká republika zaujímá na žebříčku délky vyřízení stavebního povolení, z celkového počtu 190 států, nelichotivé 156. místo. Získat ono povolení u nás trvá 246 dnů. Z toho důvodu doporučujeme, abyste se obrnili trpělivostí a počítali s tím, že se celý proces může protáhnout klidně i na rok a déle.

Cesta k získání stavebního povolení krok po kroku

Podání žádosti na místně příslušný úřad

 • Potřebný formulář si můžete vyzvednout na úřadě, nebo si ho stáhnout na internetových stránkách příslušného úřadu. Obvykle v sekci územního plánování.
 • Přílohou žádosti je i řada dokumentů, které si budete muset obstarat:
  • Doklad dokazující vlastnictví k pozemku, na kterém plánujete stavět.
  • Výpis z katastru nemovitostí, který není starší devadesáti dnů.
  • Souhlas vlastníků sousedních pozemků i staveb.
  • Stanoviska dotčených orgánů.
  • Vyjádření vlastníků technické infrastruktury a veřejné dopravy.

Tip pro Vás: Pokud chcete, aby za Vás vyřešil veškerá vyjádření a dokumentaci někdo jiný, tak máte možnost poptat službu inženýring. Osoba, která tuto službu provozuje, Vás bude na úřadech zastupovat a zajistí i veškerá potřebná stanoviska.

Studie stavby

 • Cílem studií je definovat, jak bude celá stavba nejen vypadat, ale i fungovat.
 • Výkresová část je doplněna o text, který popisuje stavbu z technického hlediska.
 • Její vyhotovení není podmínkou, ale může sloužit jako základ k vytvoření projektové dokumentace.

Projektová dokumentace

 • Každá žádost musí zahrnovat 2 – 3 kopie projektové dokumentace vyhotovené autorizovanou osobou – architektem či stavebním inženýrem.
 • V rámci projektu musí být vyřešen přístup na pozemek a napojení na inženýrské sítě.

Územní řízení

 • Posuzuje se vhodnost umístění navrhované stavby na dané území.
 • Prověřuje se také, zdali je v souladu s územní plánovací dokumentací.
 • Rozhodnutí vymezuje, jestli je vůbec možné přejít ke stavebnímu řízení.

 

Stavební řízení

 • Je zahájeno dnem podání žádosti a posuzuje se konkrétní způsob, jak bude stavba provedena.
 • Je nutné určit plán jednotlivých etap stavby spolu s kontrolními prohlídkami, na které se úřad pozve.

Vyjádření úřadu v zákonem stanovené lhůtě

 • Pokud je žádost spolu s přílohami v pořádku, začne běžet lhůta 30 dnů, během které úřad vydá rozhodnutí.
 • Po uplynutí 15 dnů vstupuje stavební povolení v platnost. Během této lhůty mají zúčastněné strany možnost upřesnit detaily.
 • Stavební povolení pozbývá platnost, pokud stavba nezapočala ani po dvou letech od vydání rozhodnutí.

Za stavební povolení zaplatíte v rozmezí 300 – 10 000 Kč dle povahy plánované stavby. Poplatek se řídí zákonem o správních poplatcích. Sazebník ke stažení zde.

Teď už víte, jaké kroky vedou k získání stavebního povolení. Celý proces začíná i končí na stavebním úřadě, kterému nebude stačit jen vyplnění žádosti, ale bude od Vás vyžadovat i řadu dokumentů. Z článku jste zjistili, které všechny to jsou a že je vhodné opatřit si je s dostatečným předstihem, protože získání povolení může trvat až 246 dnů, přičemž tato lhůta se ještě více protáhne, pokud nastanou komplikace. Jednotlivé orgány a instituce mají zákonné lhůty pro podání rozhodnutí, čímž se celý proces značně prodlužuje. Změny chystané ve stavebním zákoně.

Zajistili byste si veškerá stanoviska pro úřady sami, nebo byste si raději za tuto službu zaplatili a poptali službu inženýring?

Read More

Bezbolestné odstranění kruhů pod očima – rozlučte se jednou provždy s tmavými kruhy pod očima a získejte zpět mladistvý a svěží vzhled

Nevzhlednými tmavými kruhy pod očima trpí skoro každá žena i muž. Mnoho lidí tento problém řeší tím, že každý den nanášejí na tmavou oblast světlý make-up. Existuje ale i trvalejší způsob odstranění kruhů pod očima, který je navíc bezbolestný a rychlý. Právě tomuto tématu jsou věnovány následující řádky. Popíšeme pro Vás průběh procedury i kroky, které by jí měly předcházet. Zjistíte také, jak pečovat o oblast očí krátce po aplikaci, abyste se z výsledku mohli radovat co nejdéle.

Continue reading Bezbolestné odstranění kruhů pod očima – rozlučte se jednou provždy s tmavými kruhy pod očima a získejte zpět mladistvý a svěží vzhled
Read More

Novostavby na prodej v Českých Budějovicích

V krajském městě Jihočeského kraje byla během posledních let zahájena výstavba hned několika novostaveb. Představíme Vám ty, u kterých se termín dokončení stavby teprve blíží, ale prodej byl již zahájen. Dočtěte se také o projektech, které jsou již nějaký čas hotové a k dispozici jsou poslední volné jednotky. Zjistíte, jaké byty jsou k dispozici a jakou občanskou vybavenost a dopravní dostupnost Vám může daná lokalita nabídnout.

Continue reading Novostavby na prodej v Českých Budějovicích
Read More

Mini-jeřáby – vše, co jste si o nich přáli vědět a báli jste se zeptat

Pokud si pod pojmem jeřáb představíte ohromný stavební stroj, jehož rameno se tyčí zpoza horizontu, možná vás může překvapit, že nezanedbatelnou část stavebního trhu začínají dobývat mini-jeřáby. Ty představují úspornou a přitom zdaleka ne nevýkonnou alternativu svých větších „kolegů“, která dokáže zastat podstatnou část jejich práce. Co je činí tak populárními, prozradí tento článek.

Continue reading Mini-jeřáby – vše, co jste si o nich přáli vědět a báli jste se zeptat
Read More

Zvolit spíše escort masáž, nebo navštívit daný podnik osobně? Obě řešení probereme podrobněji

Pro ty, kteří dychtí po troše nezávazné erotické stimulace s přidanou hodnotu, se jako ideální řešení nabízí takzvané masáže se šťastným koncem. Tuto službu poskytují specializované salóny jak v podobě escort masáže, tak samozřejmě přímo ve svých prostorách. Erotické masáže, kterých se od těchto podniků dočkáte, mohou nabývat nejrozličnějších podob.

Continue reading Zvolit spíše escort masáž, nebo navštívit daný podnik osobně? Obě řešení probereme podrobněji
Read More

Nuru masáž – co dělat poté, kdy je hotovo? Dejte tělu i mysli, co si žádají

Pakliže jste se rozhodli podstoupit Nuru masáž, pamatujte, že ačkoliv je tato erotická procedura hluboce relaxující, dokáže bezprostředně po skončení pořádně zamíchat s celým organismem. Proto je dobré držet se několika základních kroků před i po ní. Zaručíte tak, aby měla masáž co největší účinek a vy se z jejích pozitiv mohli těšit co nejdéle. Zde jsou naše tipy:

Continue reading Nuru masáž – co dělat poté, kdy je hotovo? Dejte tělu i mysli, co si žádají
Read More

Výkup aut za hotové – 10 hlavních faktorů, které ovlivňují konečnou cenu vozidla

Zajímá vás, jak probíhá výkup aut za hotové? Chystáte se nabídnout svůj vůz k prodeji a chcete mít jistotu, že za něj dostanete nejvyšší možnou nabídku?

V tom případě byste měli v prvé řadě znát všechny faktory, které ovlivňují konečnou výkupní cenu. Nejen ty všeobecně známé.

Možná budete překvapení, co vše může v potenciálním kupci vyvolat nedůvěru a tím snížit cenu vašeho vozu.

Díky tomuto článku budete mít reálnější představu o tom, jaká je skutečná cena vašeho automobilu, a budete lépe připravení na vyjednávání s výkupčím v autobazaru.

 

Výkup aut za hotové – připravte se, že vaše auto projde opravdu důkladnou prohlídkou

Pokud si myslíte, že něco utajíte. Neutajíte. Výkupčí má s touto činností ve většině případů dlouholeté zkušenosti. Ví, co má hledat a jak. Navíc velké autobazary mají propracovaný postup, který je výsledkem několikaletého vývoje.

 

Co tedy rozhoduje o výkupní ceně?

 • Technické parametry vozidla – nejdůležitějším parametrem, který určuje hodnotu vozidla, je jeho značka, typ a model. Rozhodující je také typ karosérie. Zohledňuje se počet dveří, druh paliva a převodovky. Manuál je zpravidla levnější než automat.
 • Výbava vozidla – jedná se především o airbagy (důležitý je také jejich počet), alarmy, parkovací senzory, klimatizace a palubní počítač. Hodnotu zvyšuje také například zabudovaná navigace nebo kožený interiér.
 • Původ vozu – kupující preferují auta, která byla zakoupena v ČR. Až polovina aut, která jsou prodána do zahraničí, má stočený tachometr. Vnitrostátní prodej je na tom statisticky lépe. Z toho vyplývá, že vozidla původem z ČR jsou ve výhodě.
 • Počet předchozích majitelů – platí „čím méně, tím lépe“. Důvod je prostý, pokud měl automobil jen jednoho majitele, je mnohem jednodušší zjistit, jaké opravy a úpravy byly provedeny. Velký počet majitelů působí nedůvěryhodně.
 • Počet najetých kilometrů – za standardní nájezd pro většinu vozů se považuje 20 000 až 30 000 km za rok.
 • Celkový stav vozidla – i kdyby vás jen na chvilku napadlo, že si k vyšší výkupní ceně dopomůžete přetočením tachometru, berte na vědomí, že stáří vozidla prozradí i další indicie. Pokud máte najeto více než 150 000 km, volant je s největší pravděpodobností odřený. Často také chybí číslice na řadicí páce a jsou odřené kliky. Opotřebení je znatelné i na bezpečnostních pásech.

 

Důležité upozornění!

Stáčení tachometrů je nezákonné a hrozí za něj sankce až půl miliónu korun. Tato praktika je dlouhodobý problém, se kterým se Ministerstvo dopravy snaží bojovat i pomocí internetové aplikace. Kupující si tedy může sám zjistit stav tachometru. Stačí mu k tomu jen VIN kód a číslo protokolu poslední technické kontroly.

 • Velmi důležitý je také způsob a místo využití. Používali jste své auto jen pro osobní účely? Parkovali jste v garáži, nebo na veřejném parkovišti? I toto bude výkupčího zajímat.
 • Zohledňují se také nestandardní opotřebení, úpravy a poškození.
 • Pokud auto není zcela v pořádku, snižuje se výkupní cena o náklady na nutný servis.
 • Cenu ovlivňuje také fakt, zda máte kompletní sadu klíčů.

 

Věděli jste?

  • Změna barvy snižuje hodnotu vozu.
  • Naopak vkusný a nenápadný tuning není problém. Musí být ovšem použity homologované díly.
  • Prodat můžete i auto zatížené leasingem.

 

Pokud jste se o své auto dobře starali, nemusíte se výkupní prohlídky obávat

Každý motorista má svůj vlastní přístup k údržbě. Někteří majitelé mění své vozy v pravidelných intervalech. Jsou ale i tací, kteří díky skvělé péči, kterou svým plechovým miláčkům věnují, najezdí rekordní počet kilometrů.

Starostlivá péče se vám určitě vyplatí a jde poznat na první pohled. Hned ze startu tedy sbíráte body k dobru.

 

Konečná cena je výsledkem důkladné analýzy všech jmenovaných faktorů

Teď už víte, jaké jsou hlavní faktory, které určují hodnotu vašeho auta.

Nepřekvapí vás tedy zvídavé otázky výkupčího. Můžete také sami lépe odhadnout skutečnou cenu vašeho vozidla.

Máte už výkupní pohovor za sebou? Byl váš odhad správný, nebo jste byli nemile překvapení nabídkou výkupčího? Který ze jmenovaných faktorů byl ve vašem případě rozhodující?

Read More