Průmyslové PC vydrží i v extrémním pracovním prostředí

Ve stroji se obrábí hřídel do přesně definovaného tvaru – i za touto prací stojí průmyslové PC. Musí vydržet v mimořádně náročných pracovních podmínkách továrních hal. Odolnost a spolehlivost jsou v tomto případě velice důležité vlastnosti. Samotná konstrukce takových počítačů už je tedy navrhována s ohledem na to, aby si plně zachovala své funkce i v naprosto extrémním prostředí. Dnes už totiž počítače dosahují opravdu velmi vysokých výkonů.

 

Průmyslové PC bojují s vlhkostí i prachem

Čemu všemu mohou být počítače v průmyslových provozech vystaveny? Třeba vlhkosti či prachu. Proto je důležité jejich dokonalé zakrytování. Mnohdy chybí i ventilátor, protože v průmyslové tovární hale by se při výrobě mohl do nitra počítače dostávat prach právě ventilací. Dále musí součástky počítače odolávat například rázům či vibracím, což je běžné u řídících počítačů různých průmyslových strojů jako jsou soustruhy, frézy, brusné automaty.

Vibrace a rázy škodí

Pohybová energie vzniklá rázem samozřejmě může počítač poškodit. Totéž platí i o vibracích, ať už jde o chvění pružných těles nebo kmitání tuhých těles. Jednotlivé součástky strojů se během výroby pohybují a tato energie se přenáší i na řídící jednotku, která je součástí stroje. Vyhráno nemusí být ani v případě, že je řídící jednotka stranou mimo stroj na samostatném pracovišti, protože vibrace a rázy stroje se přenáší i tovární podlahou. Jak popsané situace řešit? Jak zabránit, aby pohybová energie kmitání, chvění nebo rázů poškodila citlivé součástky průmyslových počítačů?

Všechno v jednom

Důležitý je způsob provedení celého počítače. Součástky používané do průmyslových počítačů jsou mnohem odolnější než ty, které najdete ve svém běžném stolním pc. Vybírají se vždy pouze materiály vhodné pro průmyslové použití. Tyto typy počítačů mívají základovou desku All-in-One, tedy všechno v jednom. Díky tomu, že jsou všechny komponenty na jednom místě, zjednodušuje se tak ochrana před poškozením. Zároveň je zajištěna dlouholetá, většinou alespoň pětiletá dostupnost všech důležitých komponent.

Pomáhá odpružené uchycení základní desky

Pokud dojde k tomu, že se některá součástka počítače porouchá, není problém ji nahradit stejně kvalitní, a to třeba i v době, kdy už se tento typ stroje a jeho počítačová řídící jednotka nevyrábí. Především ale jde o to, zajistit všem součástkám na základové desce maximálním stupeň ochrany proti rázům a vibracím, aby k jejich poškození vůbec nedošlo. To se děje pomocí odpruženého uchycení základní desky a jejích elektronických komponent. Toto odpružení v co nejvyšší míře tlumí vibrace i rázy. Stejně důležitým faktorem je minimalizace kabeláže, i toto opatření omezuje poškození počítače. Prostě je třeba brát v úvahu, že počítač v reálném nepřetržitém průmyslovém provozu je namáhán různým způsobem. Například počítače řídí i vozíky.

Integrace do stávající IT struktury je důležitá

Je nutné, aby bylo možné průmyslové počítače podle potřeby rozšiřovat a upgradovat. Zaručena je také jejich kompatibilita s běžně dostupnými hardwarovými a softwarovými systémy. Jenom díky tomu je potom snadné takové pc integrovat do stávající IT struktury v podniku. Máte-li podnikovou počítačovou síť, potom řídící jednotka nového stroje musí komunikovat s vaší sítí. V mnoha případech z této sítě bude čerpat data pro své nastavení. Další důležitou okolností je spotřeba energie, která musí být nízká. Naštěstí se daří konstruovat počítačové jednotky, které i při vysokém výpočetním výkonu mají minimální energetickou spotřebu.

Read More

Autozastavárny jako půjčovny peněz – Poskytovatelé nabízejí peníze na ruku v hotovosti do pár minut

Potkala vás nepříjemná finanční situace a přemýšlíte nyní, jak by vám dokázala pomoci    autozastavárna? Pokud disponujete vlastním vozem, můžete se na takovou společnost obrátit s žádostí o půjčku se zástavou auta. Jedná se o velmi rychlou cestu pro získání finanční hotovosti, a to navíc bez větší administrativní zátěže. Continue reading Autozastavárny jako půjčovny peněz – Poskytovatelé nabízejí peníze na ruku v hotovosti do pár minut

Read More

Kožešinové vesty nikdy neperte v pračce. Prozradíme vám, jak o ně pečovat!

Rádi byste si pořídili nový kousek do svého šatníku a přemýšlíte, že začnete nosit kožešinové vesty? V tom případě pro vás máme hned několik tipů, jak vybrat ten pravý kousek a jak o něj pečovat, aby vám vydržel dlouhá léta.

Dejte si pozor na padělky

Naším prvním doporučením je vyvarovat se padělkům. Pravá kožešina má totiž nenahraditelné vlastnosti a dokáže vás zahřát tak, jako to běžné materiály nesvedou. Je samozřejmě třeba počítat s tím, že za pravou kožešinu si připlatíte. Na druhou stranu se však při správné péči můžete z kožešiny radovat klidně až do konce života. Continue reading Kožešinové vesty nikdy neperte v pračce. Prozradíme vám, jak o ně pečovat!

Read More

Elephone S8 vás ohromí bezrámečkovým displejem, 10jádrovým procesorem a velkou pamětí

Přemýšlíte právě nad pořízením nového mobilního telefonu a mezi možnými adepty máte i Elephoene S8? V tom případě jistě oceníte přehled toho, co můžete od tohoto přístroje vlastně očekávat.

Velký displej

Jako první se zaměříme na konstrukci tohoto mobilního telefonu. Té vévodí bezrámečkový displej, který se pyšní velikostí 5,5 palců. Obraz vám přitom vykreslí ve full HD kvalitě. Tělo je zhotoveno z kombinace skla a kovu a celý design tak působí velmi luxusním dojmem. Nechybí ani inovativní čtečka otisku prstů, která bude nejspíše z důvodu velikosti displeje přímo jeho součástí. Výrobce navíc dodává, že tento mobilní telefon bude vůbec prvním přístrojem s takovým designem. Continue reading Elephone S8 vás ohromí bezrámečkovým displejem, 10jádrovým procesorem a velkou pamětí

Read More

Permanentní make-up v Praze – Nechte se také nalíčit na několik let dopředu a probouzejte se neodolatelná!

Poslední dobou se permanentní make-up v Praze, ale i dalších větších městech těší velké oblibě. Salony totiž ženy lákají na permanentní líčení, které vydrží i několik let. A protože snem každé ženy je vzbudit se ráno již nalíčená, přistupuje k této proceduře mnoho dam. Víte, jak to funguje a co všechno si lze tímto způsobem nechat nalíčit? Continue reading Permanentní make-up v Praze – Nechte se také nalíčit na několik let dopředu a probouzejte se neodolatelná!

Read More

Modely aut z počátku 20. století

modely aut si někdy hrál asi každý kluk, nicméně každá generace zažila zcela odlišné modely. Zatímco dnes si děti hrají povětšinou s plastovými autíčky všech barev, druhů či velikostí vyráběnými v jihovýchodní Asii a stojícími pár korun, kdysi byla situace zcela jiná. Modely byly zpravidla dřevěné či kovové, kvalitnější, detailnější a především vzácnější. A to například z důvodu vyšší ceny či zákazu dovozu zboží ze západu. Continue reading Modely aut z počátku 20. století

Read More

Stomatologie v Praze – Moderní přístupy a technologie

Stomatologií v Praze se v tomto roce zabývá více než tisíc odborníků, tedy skoro 1/5 všech zubních lékařů v České republice. Na jednoho zubaře v pražském kraji tak připadá necelých 1000 pacientů, zatímco v jiných krajích je to i dvojnásobek. Na dostupnost zubních lékařů si tedy lidé v tomto kraji nemohou stěžovat. Mimo to, lidé zde mají možnost zubního ošetření a péče o zuby na řadě privátních klinik a v mnoha ordinacích. Ty mají v porovnání s některými státními institucemi přístup k těm nejmodernějším technologiím a přístrojům, a nabízejí tak velmi kvalitní a šetrný způsob ošetření.

Continue reading Stomatologie v Praze – Moderní přístupy a technologie

Read More

Byty Praha – jak si vybrat ideální nový domov?

Pokud plánujete žít v našem hlavním městě, je třeba se nejprve podívat, jaké byty Praha nabízí. Kromě toho si musíte rozmyslet i to, jak by měl váš vysněný byt vypadat nebo jaká lokalita by vám nejvíce vyhovovala. Dáte přednost centru města nebo raději budete žít na okraji? Jak postupovat při výběru bytu jsme pro vás shrnuli do tohoto článku. Continue reading Byty Praha – jak si vybrat ideální nový domov?

Read More